„S láskou v Bílém domě.“ Trump držel Mayovou za ruku a choval se jako vyměněný. Světová média referují o návštěvě britské premiérky

28. 1. 2017 14:00

Britský The Telegraph zjišťoval, jak o první zahraniční návštěvě u prezidenta USA Donalda Trumpa referovala zahraniční média. Do Bílého domu jako první zavítala britská premiérka Theresa Mayová. Americká, britská, italská i španělská média konstatují, že USA a Velká Británie potáhnou v lecčems za jeden provaz.

„S láskou v Bílém domě.“ Trump držel Mayovou za ruku a choval se jako vyměněný. Světová média referují o návštěvě britské premiérky
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Americká CNN hlásí, že Trump se choval coby hostitel britské premiérky jako vyměněný. „Neukázal nic z neomalenosti, která pro něj byla tak příznačná v předvolební kampani,“ píše CNN. „Když Donald Trump promlouval na společné tiskové konferenci s Theresou Mayovou, bylo to úplně jiné představení než jeho předchozí bojovné projevy,“ podotýká CNN.

The New York Times a The Washington Post dodávají, že si Trump s Mayovou zřejmě porozuměli. Sám Trump hovořil o fantastických vztazích mezi USA a Velkou Británií. O vzájemném pochopení vypovídá i fakt, že se Trump s Mayovou vzali za ruku. Tento moment zachytily pro své titulní strany především britské deníky. Daily Express, The Guardian a další. The Times na titulní straně hlásí, že Trump žehná Británii. Podobná vzletná slova využívají i další britské noviny. „S láskou v Bílém domě,“ píše kupříkladu Daily Mail k fotografii, kde se Mayová a Trump drží za ruku.

Celý článek naleznete ZDE

Italský Corriere della Sera dodává, že Trump a Mayová potáhnou za jeden provaz i pokud jde o brexit, tedy o odchod Velké Británie z EU. Italská La Repubblica doplňuje, že Trump a Mayová budou postupovat jednotně v migrační krizi.

Španělský El Pais se také věnoval partnerství Mayové s Trumpem, ale doplnil fotografii německé kancléřky Angely Merkelové a končícího francouzského prezidenta Francoise Hollanda, jak se také drží za ruce a slibují si, že budou společně bojovat proti terorismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…