„Situace je vážná!“ Jiří Drahoš to musí vědět. Senátor k Zemanovi, ale kdyby jen k němu

19.10.2021 14:38 | Ze sítí

Velmi vážná, opravdu vážná, docela vážná. Takové bývají situace podle senátora Jiřího Drahoše, jak si všiml publicista deníku Echo24 Martin Weiss. Senátor za vážnou považoval situaci okolo střetu zájmů, nárůstu covidových pacientů i tu současnou, spojenou s prezidentem. Není to poprvé, co si z jeho osoby někdo dělá legraci.

„Situace je vážná!“ Jiří Drahoš to musí vědět. Senátor k Zemanovi, ale kdyby jen k němu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Jiří Drahoš v Liberci

K aféře okolo prezidenta Miloše Zemana se včera vyjádřil také jeho soupeř v posledních prezidentských volbách senátor Jiří Drahoš. „Situace kolem prezidenta Zemana je velmi vážná,“ říká, a tím zdůvodnil, proč senátoři a zástupci stran budou jednat o použití článku 66 Ústavy. „Musíme zkrátka zamezit současné absurdní situaci, kdy za prezidenta rozhodují nikým nevolení lidé v jeho okolí!“ vymezil se senátor.

Není to však pouze teď, kdy je podle Drahoše „situace vážná“. „Situace je velmi vážná,“ prohlašoval vědec a senátor i v únoru. Tehdy ho trápily rostoucí počty nakažených, hospitalizovaných s covidem a také vakcín ležících ladem ve skladech.

Pak zde byl údajný střet zájmů Andreje Babiše, kvůli kterému se o Českou republiku zajímala Evropská komise. „Účet za dotace Agrofertu zaplatíme nejspíše my všichni. Čeští občané ale nesmí být rukojmími obchodních zájmů podnikatelů v politice!“ prohlašoval Drahoš. A situace byla „opravdu vážná“.

V roce 2018 došlo k navýšení platů pedagogických a nepedagogických pracovníků, což tehdy ještě pouhý neúspěšný kandidát na prezidenta kvitoval a plně podporoval. „Česko stále patří v jejich ohodnocení k nejhorším v Evropě a také proto mají školy problém najít kvalitní zaměstnance,“ tvrdil. Tehdy byla situace „docela vážná“.

Že Jiří Drahoš je expert na hodnocení vážnosti situace, si všiml publicista Martin Weiss.

Není to ani poprvé, co se Drahoš kvůli svému vyjadřování stal terčem žertů. O jeho osobu se zajímalo satirické hnutí Nevím marketéra Jakuba Horáka, který prohlásil, že svými odpověďmi Drahoš ve volební televizní debatě na Primě hájil barvy jeho hnutí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

12:51 Hyeny, kolaboranti, štváči. Okamura zabral Sněmovnu a jelo to

Lídr SPD Tomio Okamura se dnes rozhodl vystoupit krátce po zahájení dnešní schůze Poslanecké sněmovn…