Slávista Jiří Paroubek se zastal trenéra Vladimíra Růžičky a vypráskal současného majitele klubu

14.04.2015 13:41

Za nechutné označil mediální útoky na trenéra hokejového národního týmu V. Růžičku expremiér Jiří Paroubek v prohlášení, které rozeslal médiím. Tyto útoky se podle Paroubka opírají o „svědectví“ M. Palaščáka, kterého expremiér považuje za zhrzeného otce mladého hokejisty, který prostě jen nebyl úspěšný.

 Slávista Jiří Paroubek se zastal trenéra Vladimíra Růžičky a vypráskal současného majitele klubu
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Paroubek poukazuje na vyjádření Růžičkova přítele J. Moučka, který finanční transakci mezi V. Růžičkou a M. Palaščákem zprostředkoval a vyřizoval. „Palaščák skutečně Růžičkovi 500 000 korun poskytl, ale celá tato částka mu (podle Moučkova veřejného vyjádření) byla z Moučkova účtu zaslána zpět na jeho účet. Tuto transakci jistě není těžké dohledat a zdokumentovat. Pokud takový doklad Růžička s Moučkem veřejnosti předloží, osobně budu celou záležitost považovat za uzavřenou,“ uvádí Paroubek.

Podle něj by bylo dobré, aby byla celá věc, kterou označuje za „pseudokauzu“, uzavřena co nejdříve a V. Růžička se mohl věnovat tomu, čemu rozumí nejlépe, tj. trénování hokejového národního mužstva.

Smutnou kapitolou v celém příběhu je podle expremiéra stanovisko současného majitele hokejové Slavie. „Několik desítek let jsem fanouškem tohoto klubu a na rozdíl od současného majitele si dobře pamatuji, že to byl právě V. Růžička, kdo tento hokejový klub vytáhl z druholigové nicoty a přivedl jej ke dvěma mistrovským titulům a do pozice respektovaného ligového hokejového klubu. Již v první sezoně po Růžičkově odchodu se ovšem celé jeho dílo zhroutilo a klub skončil v baráži, kde bojuje o svou další extraligovou existenci,“ poukázal Paroubek s tím, že to ovšem není chyba Růžičky a nemělo by to být důvodem k tomu si s ním vyřizovat účty.

V kauze už padlo trestní oznámení

Server idnes.cz dnes přinesl zprávu, že v kauze trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky padlo první trestní oznámení. Podal je muž, který chce prověřit tvrzení podnikatele Miroslava Palaščáka, podle kterého Růžička přijal úplatek půl milionu korun za to, že jeho syna prosadí v hokeji. Loni v listopadu si však Palaščák řekl o vrácení peněz, protože za ně podle svých slov „nic nedostal“.

„O celé věci s panem Palaščákem jsem věděl už asi rok. Řekl jsem mu ale, že když nemá důkaz, když nemá nahrávku, tak to nemá cenu podávat na policii,“ řekl šéf serveru Protikorupcnilinka.cz Jiří Jehlička, který oznámení podal.

Podle Jehličky trestní oznámení nemíří přímo na trenéra Růžičku, ale je pojato jako podnět, aby se policie celou záležitostí začala zabývat.

Protikorupční policie však nepotvrdila, že oznámení převzala. „Nikdy nesdělujeme ani nepotvrzujeme, zda jsme dostali nějaké trestní oznámení,“ sdělil mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej. Jehlička dokument podal v úterý ráno.

Český svaz ledního hokeje se podle svého mluvčího Zdeňka Zikmunda vyjádří až k případným výsledkům vyšetřování.

Celá zpráva serveru Idnes.cz je ZDE

Celá tisková zpráva Jiřího Paroubka:

Mediální útoky na trenéra hokejového národního týmu V. Růžičku jsou nebývale ostré a nechutné. Přitom se opírají o „svědectví“ M. Palaščáka, zhrzeného otce mladého hokejisty, který prostě jen nebyl úspěšný. Je mnoho povolaných, málo vyvolených. Tak je to koneckonců v každé profesi, v každém zaměstnání.

Podle vyjádření Růžičkova přítele J. Moučka, který finanční transakci mezi V. Růžičkou a M. Palaščákem zprostředkoval a vyřizoval, Palaščák skutečně Růžičkovi 500 000 korun poskytl, ale celá tato částka mu (podle Moučkova veřejného vyjádření) byla z Moučkova účtu zaslána zpět na jeho účet. Tuto transakci jistě není těžké dohledat a zdokumentovat. Pokud takový doklad Růžička s Moučkem veřejnosti předloží, osobně budu celou záležitost považovat za uzavřenou.

Pokud Růžička zapůjčené peníze vrátil, nelze hovořit o nějakém osobním prospěchu. Bude jistě dobré, aby byla celá tato pseudokauza uzavřena co nejdříve a V. Růžička se mohl věnovat tomu, čemu rozumí nejlépe, tj. trénování hokejového národního mužstva.

Smutnou kapitolou v celém příběhu je ovšem stanovisko současného majitele hokejové Slavie. Několik desítek let jsem fanouškem tohoto klubu a na rozdíl od současného majitele si dobře pamatuji, že to byl právě V. Růžička, kdo tento hokejový klub vytáhl z druholigové nicoty a přivedl jej ke dvěma mistrovským titulům a do pozice respektovaného ligového hokejového klubu. Již v první sezoně po Růžičkově odchodu se ovšem celé jeho dílo zhroutilo a klub skončil v baráži, kde bojuje o svou další extraligovou existenci. To ale není chyba V. Růžičky a nemělo by to být důvodem k tomu si s ním vyřizovat účty…

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

20:02 Nový ministr školství Balaš: Děkan plzeňských práv, co podivně přijal „osobnost“ Jana Rumla

Hnutí STAN vybralo za nového ministra školství právníka Vladimíra Balaše. Někdejší ředitel Ústavu st…