Slávista Jiří Paroubek se zastal trenéra Vladimíra Růžičky a vypráskal současného majitele klubu

14.04.2015 13:41

Za nechutné označil mediální útoky na trenéra hokejového národního týmu V. Růžičku expremiér Jiří Paroubek v prohlášení, které rozeslal médiím. Tyto útoky se podle Paroubka opírají o „svědectví“ M. Palaščáka, kterého expremiér považuje za zhrzeného otce mladého hokejisty, který prostě jen nebyl úspěšný.

 Slávista Jiří Paroubek se zastal trenéra Vladimíra Růžičky a vypráskal současného majitele klubu
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Paroubek poukazuje na vyjádření Růžičkova přítele J. Moučka, který finanční transakci mezi V. Růžičkou a M. Palaščákem zprostředkoval a vyřizoval. „Palaščák skutečně Růžičkovi 500 000 korun poskytl, ale celá tato částka mu (podle Moučkova veřejného vyjádření) byla z Moučkova účtu zaslána zpět na jeho účet. Tuto transakci jistě není těžké dohledat a zdokumentovat. Pokud takový doklad Růžička s Moučkem veřejnosti předloží, osobně budu celou záležitost považovat za uzavřenou,“ uvádí Paroubek.

Podle něj by bylo dobré, aby byla celá věc, kterou označuje za „pseudokauzu“, uzavřena co nejdříve a V. Růžička se mohl věnovat tomu, čemu rozumí nejlépe, tj. trénování hokejového národního mužstva.

Smutnou kapitolou v celém příběhu je podle expremiéra stanovisko současného majitele hokejové Slavie. „Několik desítek let jsem fanouškem tohoto klubu a na rozdíl od současného majitele si dobře pamatuji, že to byl právě V. Růžička, kdo tento hokejový klub vytáhl z druholigové nicoty a přivedl jej ke dvěma mistrovským titulům a do pozice respektovaného ligového hokejového klubu. Již v první sezoně po Růžičkově odchodu se ovšem celé jeho dílo zhroutilo a klub skončil v baráži, kde bojuje o svou další extraligovou existenci,“ poukázal Paroubek s tím, že to ovšem není chyba Růžičky a nemělo by to být důvodem k tomu si s ním vyřizovat účty.

V kauze už padlo trestní oznámení

Server idnes.cz dnes přinesl zprávu, že v kauze trenéra české hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky padlo první trestní oznámení. Podal je muž, který chce prověřit tvrzení podnikatele Miroslava Palaščáka, podle kterého Růžička přijal úplatek půl milionu korun za to, že jeho syna prosadí v hokeji. Loni v listopadu si však Palaščák řekl o vrácení peněz, protože za ně podle svých slov „nic nedostal“.

„O celé věci s panem Palaščákem jsem věděl už asi rok. Řekl jsem mu ale, že když nemá důkaz, když nemá nahrávku, tak to nemá cenu podávat na policii,“ řekl šéf serveru Protikorupcnilinka.cz Jiří Jehlička, který oznámení podal.

Podle Jehličky trestní oznámení nemíří přímo na trenéra Růžičku, ale je pojato jako podnět, aby se policie celou záležitostí začala zabývat.

Protikorupční policie však nepotvrdila, že oznámení převzala. „Nikdy nesdělujeme ani nepotvrzujeme, zda jsme dostali nějaké trestní oznámení,“ sdělil mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej. Jehlička dokument podal v úterý ráno.

Český svaz ledního hokeje se podle svého mluvčího Zdeňka Zikmunda vyjádří až k případným výsledkům vyšetřování.

Celá zpráva serveru Idnes.cz je ZDE

Celá tisková zpráva Jiřího Paroubka:

Mediální útoky na trenéra hokejového národního týmu V. Růžičku jsou nebývale ostré a nechutné. Přitom se opírají o „svědectví“ M. Palaščáka, zhrzeného otce mladého hokejisty, který prostě jen nebyl úspěšný. Je mnoho povolaných, málo vyvolených. Tak je to koneckonců v každé profesi, v každém zaměstnání.

Podle vyjádření Růžičkova přítele J. Moučka, který finanční transakci mezi V. Růžičkou a M. Palaščákem zprostředkoval a vyřizoval, Palaščák skutečně Růžičkovi 500 000 korun poskytl, ale celá tato částka mu (podle Moučkova veřejného vyjádření) byla z Moučkova účtu zaslána zpět na jeho účet. Tuto transakci jistě není těžké dohledat a zdokumentovat. Pokud takový doklad Růžička s Moučkem veřejnosti předloží, osobně budu celou záležitost považovat za uzavřenou.

Pokud Růžička zapůjčené peníze vrátil, nelze hovořit o nějakém osobním prospěchu. Bude jistě dobré, aby byla celá tato pseudokauza uzavřena co nejdříve a V. Růžička se mohl věnovat tomu, čemu rozumí nejlépe, tj. trénování hokejového národního mužstva.

Smutnou kapitolou v celém příběhu je ovšem stanovisko současného majitele hokejové Slavie. Několik desítek let jsem fanouškem tohoto klubu a na rozdíl od současného majitele si dobře pamatuji, že to byl právě V. Růžička, kdo tento hokejový klub vytáhl z druholigové nicoty a přivedl jej ke dvěma mistrovským titulům a do pozice respektovaného ligového hokejového klubu. Již v první sezoně po Růžičkově odchodu se ovšem celé jeho dílo zhroutilo a klub skončil v baráži, kde bojuje o svou další extraligovou existenci. To ale není chyba V. Růžičky a nemělo by to být důvodem k tomu si s ním vyřizovat účty…

reklama

autor: vam

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

20:25 Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

Vystoupení Danuše Nerudové v superdebatě lídrů kandidátek do eurovoleb jako „historický debakl“ zhod…