„Smrt. Už dost.“ Holec vytáhl na vládu, co ani sám nechtěl

14.04.2022 8:07 | Ze sítí

Ve svém pravidelném vysílání se komentátor Petr Holec trefoval jednak do toho, jakou botu udělala Jana Černochová s americkou základnou, ale také do snahy kontrolovat marže. „Já myslím, že ruka trhu zůstala někde v kapse. Já se tomu také nestačím divit,“ řekl a dodal, že podnikatelé už toho začínají mít dost. Pozornost věnoval i tažení proti dezinformacím a používání písmene Z, které používá i Znojemský pivovar. „Já být jimi, tak to zetko přemaluju. Rakušan se topí v průserech a když se tohle politikovi přihodí, tak není nic lepšího, než zabásnout někoho za zetko,“ varoval. Jsme stále demokratická země? Prý ano. „Pokud samozřejmě nechtějí někoho zabíjet a podobně,“ dodal Holec.

„Smrt. Už dost.“ Holec vytáhl na vládu, co ani sám nechtěl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš, Vít Rakušan a Petr Fiala

Komentátor začal tématem, které se v Česku probírá už hodně dlouho, totiž inflací. Zmínil, že v březnu vyskočila inflace na 12,7 % a zavzpomínal, jak před volbami ODS zavedla termín „Babišova drahota“. Když tedy teď dle statistik činí inflace 12,7 %, je čas začít v rámci objektivity říkat „Fialova chudoba“, myslí si komentátor. Ví, že za tuto chudobu nemůže jen Petr Fiala, tak jako za ni nemohl jen Andrej Babiš. Ale politické pravidlo praví, že současná vláda může za současný stav, a Holec je zvědav, jak se s tím vláda pětikoalice popasuje.

Komentoval také „mimoděk vypuštěné“ prohlášení Jany Černochové, že v Česku by měla být americká základna. Konstatoval, že otázka permanentního umístění cizích vojsk na území země je citlivé téma. „To se nevypouští jen tak. Já vím, že Jana Černochová nejspíš i doma nosí maskáče a kanady, má to ráda ty tanky a všechno, teď jí doba přeje kvůli válce na Ukrajině, já to chápu, že asi slyšela ty zbraně v uších, tak řekla, že budeme mít americkou základnu,“ odhadoval, jak asi k prohlášení došlo.

„Zaskočila tím i vlastního premiéra a šéfa strany, zaskočila tím i Američany, což už opravdu chce talent,“ hodnotil Holec odpovědi, které dali jednak premiér Fiala a také diplomatické zastoupení USA. A podotkl, že nejostřeji reagovali Piráti, což není divu, vzhledem k tomu, že ještě před volbami v roce 2017 předseda strany Bartoš řekl, že je pacifista, nesouhlasí s některými akcemi NATO a není si ani jist, že má Česko být členem NATO.

„Zrovna ODS si tohle způsobí s americkou základnou, jako kdyby to nebyla ODS, která kdysi prosazovala radar v Brdech ještě za premiéra Topolánka. Tehdy byla většina lidí proti,“ konstatoval s tím, že tehdy šel odpor vůči radaru a americkým základnám skrze celou společnost, proti byli například i režisérka Věra Chytilová nebo Jan Kačer, kteří zažili komunistickou perzekuci. „Mě by zajímalo, kdyby dnes byli opět proti té základně, tak jestli by z nich nejen Markéta Pekarová Adamová okamžitě udělala ruské šváby a chráněná dílna Karlín by se přidala,“ mínil Holec, že se v Česku zfanatizovala politicko-společenská situace. A ti, kdo nechtějí základnu, byli označeni za zrádce a Putinovi bůhvíco. „A nakonec z toho nic není, protože se ministryně obrany uřekne. Za mě jednoznačný majstrštyk,“ poznamenal ironicky a dumal, kolikrát se ještě ODS bude muset s radarem a jeho obdobami spálit, než se poučí.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: kas

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…