George Galloway je v britské politice známý pojem. Byl vyloučen z Labour Party v roce 2003 kvůli tomu, že vystupoval proti válce v Iráku. Od té doby vedl Stranu respektu (Respect Party) a od roku 2019 Dělnickou stranu. Pravidelně vysílá na sociálních médiích.
Politik ale již nežije ve Velké Británii. A to od nedávna. „Je to těžký příběh, který začal minulý měsíc, kdy moje dobrá žena a já jsme byli zadrženi, ale nikoliv zatčeni protiteroristickou policií na letišti v Londýně,“ začal vyprávět politik. Dodal, že zadržení bylo kafkovské. „Nejste zatčeni, ale také nemůžete odejít,“ sdělila jim prý policie. A prý jim také bylo sděleno, že odmítnout vypovídat znamená podle protiteroristické legislativy vinu. „Pak hodně štěstí se sháněním letenek,“ padla žertovná výhrůžka.
George Galloway doplnil, že je mu 71. Sedmkrát byl zvolen do parlamentu, jeho politická kariéra trvá pět dekád a je sám lídrem jedné partaje. „Jsem jeden z nejznámějších lidí v zemi a ozbrojení policisté mi říkají, že nejsem zatčen, ale nemůžu ani odejít,“ shrnul. Brzy se ukázalo, že zadržení bylo z důvodu jeho prohlášení na sociálních sítích. Dodal, že ho vyslýchali 5 hodin a jeho ženu 4 hodiny ohledně jejich politických postojů. Manželku také kvůli tomu, že měla nehty natřené barvami palestinské vlajky. Bylo to podle něj něco předtím nepředstavitelného. Policisté mu prý také zabavili různé dokumenty. Do Velké Británie se dle svých slov nechce vrátit do té doby, než dostane záruku, že už se nic takového nestane. A nepočítá s tím, že by ji dostal.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.




