„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

19.09.2021 8:15

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy zůstalo zablokováno na silnicích do doby, než závodníci zvládli padesátikilometrovou trasu projet. Zatímco mnoho lidí na místě zůstalo hodiny stát v „obklíčení“ cyklistů, bloggerka Jordánka Jirásková, jež se na místo také vypravila, si několikahodinové čekání na průjezd oblastí mezi Roztoky, Dejvicemi a Buštěhradem líbit nenechala. „Banda debilní kreténů v legínách, co tam maj přiskříplý ptáky, brzdí celou dopravu,“ snažila se nejprve ulevit si slovně. Pak ale došlo na setkání s cyklisty tváří v tvář, a bylo zle. Jakmile jeden z nich zdvihl prostředníček, situace šla do tuhého. „Spadni, ty zmrde jeden zasranej!“ ozývalo se následně u silnice při potyčce.

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce
Foto: Repro Instagram Jordánky Jiráskové
Popisek: Jordánka Jirásková po sporu se cyklisty

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71772 lidí
V sobotu se konal na území Prahy a Středočeského kraje cyklistický závod Pražská padesátka, který hned na několik hodin dopravně odřízl severní okraj Prahy a přilehlé obce mezi dálnicí D7 u Buštěhradu a Roztok.

Právě to mnozí lidé, kteří chtěli o víkendu vyjet za město, nenesli s úplnou radostí. Místem chtěla se svým vozem projet i bloggerka Jordánka Jirásková se svojí malou dcerou. Nebyla však úspěšná.

Když Jiráskovou vrátili zpět už ze třetí komunikace, kterou závod protínal, těžko za volantem zadržovala frustraci. „Dnešním dnem bych, ty vole, chtěla vyhlásit oficiálně cyklisty za největší verbež týhletý společnosti… Kurva, jezděte si po cyklostezkách, a ne po silnici,“ rozpálila se bloggerka.

FOTO: Bloggerku situace v dopravě nepříjemně rozladila

Následně svým sledujícím na sociální síti Instagram nabídla rozčarování i v dalších vstupech z místa. „Jak, ty vole, můžete na celej nebo na půlku dne zavřít půlku Středočeského kraje kvůli nějakýmu zpíčenýmu závodu?! A ještě jste drzí! Normálně bych vás všechny sundala, idioty debilní,“ jímal ženu z dopravní situace vztek.

Cyklisty přitom označila za „bandu debilních kreténů v legínách, co tam maj přiskříplý ptáky“ a „brzdí celou dopravu“.

FOTO: Peloton cyklistů

Nakonec se ženě podařilo napojit na silnici, po které jeli cyklisté, a ona se tak mohla aspoň ploužit za nimi. Po několika hodinách v autě s malou dcerou ale přemítala, jak by to vypadalo, kdyby třeba někdo potřeboval k doktorovi. „I kdybyste chcípli, tak to prostě nikoho nezajímá,“ mínila.

FOTO: Ploužení se za cyklisty

Trasa závodu byla skutečně pro mnohé obyvatele severního okraje Prahy jakousi blokádou. Lidé, žijící v obcích „obklíčených“ cyklisty či na Hanspaulce v Dejvicích, tak mohli jediné – čekat.


 

FOTO: Trasa závodu „obklíčila“ Hanspaulku


 

FOTO: Dostat se od Roztok ke Kladnu dnes musel být pro mnoho motoristů nelehký úkol

Co už záběry nezachycují, byl „zlatý hřeb“ závodu. Jirásková totiž neudržela nervy a po několika nepodařených pokusech oblastí závodu projet vystoupila ze svého vozu a okřikla policistu s otázkou, zdali „tu barikádu myslí vážně“.

Dozvěděla se prý, že vše potrvá maximálně dvacet minut, nakonec ale šlo prý o dvě hodiny. Co ji nenechalo v poklidu, bylo chování cyklistů, ti ji totiž okřikovali, že na místě „čekat musí“. „Ale já jsem řekla: ‚Já se, ty kreténe, tady z toho tvýho cyklistickýho závodu neposeru.‘ Ten cyklista se otočil, ukázal na mě ‚fakáče‘ (zdvižený prostředníček), a málem spadl z kola. Tak jsem na něj taky ukázala ‚fakáče‘ a řekla: ‚Spadni, ty zmrde jeden zasranej!‘ “ Po incidentu raději Jirásková z místa odjela.

Po zveřejnění zážitku bloggerka vychladla a sečetla, že vše mohla řešit tím, že by zastavila a čekala, až „banda kreténů“ trasu projede; jak ale dodává, prý jich bylo „nejméně tisíc“, čímž není ve skutečnosti daleko od pravdy, závodníků skutečně startovalo přes devět stovek.

Všichni registrovaní cyklisté rovněž mohli obdržet také pivo zdarma po dojetí závodu. „Věříme, že po náročné trase chlazené pivo v cíli oceníte,“ píší pořadatelé o navázání spolupráce s Únětickým pivovarem. Jelikož dodávají, že se jedná o nabídku jen pro plnoleté účastníky, nešlo zřejmě o nealko, a tak nezbývá než doufat, že všichni přítomní následně své bicykly domů „odvedli“ v ruce a nenasedli za řídítka posilněni alkoholem.

Doufejme, že bloggerka dnes následně neměla namířeno do centra Prahy, tam by totiž potkala další skupinky na bicyklech. Během soboty spolek AutoMat pořádal v rámci aktuální akce „Zažít město jinak“ „edukativní projížďku Prahou se zkušenými cyklisty a cyklistkami“ z této neziskovky. Akce, kterou finančně podporuje magistrát, dnes probíhala hned na několika místech, startovacími pozicemi akcí pro jezdce byla ulice Lucemburská, Smetanovo nábřeží a Kampa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

19:44 Klaus pochybuje: Covid a veletoč. Hledejme za tím farmaceutické společnosti

Den vzniku samostatného Československa je příležitostí vzpomínat, ale také připomínat. Jakou cestou …