„Střílet!“ Oceněný pražský strážník šokoval veřejnost svým komentářem vůči muslimkám

03.08.2018 12:02

Pražský strážník Alexandr Bedeč, který byl před šesti lety vyznamenán za vzornou službu, se v tomto týdnu na sociální síti Facebook nevybíravě vyjádřil k fotografii zachycují několik musliských žen, když k ní připsal, že by se měly střílet. Městská policie nechá nyní celou věc prověřit kontrolními orgány a v případě podezření na možnou trestnou činnost předá podnět orgánům činným v trestním řízení, uvedla mluvčí organizace Irena Seifertová.

„Střílet!“ Oceněný pražský strážník šokoval veřejnost svým komentářem vůči muslimkám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

Bedeč ostře komentoval snímek, na němž je skupina muslimských žen v Praze na Podvinném mlýně. „Střílet!!!!!“ zněla jeho nekompromisní reakce. Uživatelé, kteří jeho komentář zaregistrovali, nevycházeli z údivu, že člověk, jehož povolání je dohlížet na pořádek v centru metropole a zajišťovat bezpečnost jejích obyvatel, může něco takového napsat.

Alexandr Bedeč však uvadí, že se jednalo o pouhou legraci. „Pokud se bavím o něčem s kamarády, tak je to třeba z legrace. To si nemůžu dělat legraci? Dělám si ji jako každý člověk,“ reagoval na dotaz serveru Lidovky.cz, zdali mu přijde srandovní střílet po lidech jiného náboženského vyznání. „Třeba mě k tomu přiměly právě ošklivé komentáře lidí. Mohlo to stejně tak znamenat, že se můžou střílet lidé, co nesouhlasí, aby tu tací lidé byli,“ dodal.

  • Původní zdroj ZDE

Jeho nevybíravým výrokem se zabývá i vedení strážníků v hlavním městě. Alexandr Bedeč byl navíc v říjnu 2012 vedením radnice Prahy 5 vyznamenán za vzornou službu. Bedeč byl tehdy jedním z pěti oceněných strážníků, u nichž městská část vyzdvihla zejména jejich zodpovědnost a každodenní odvahu. Rovněž je označila za skutečné hrdiny, kteří jsou vzorem nejen pro mladou generaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orbán poděkoval Čechům. V4 jako síla. S Babišem obhlédli ochranu hranic před migrací

16:46 Orbán poděkoval Čechům. V4 jako síla. S Babišem obhlédli ochranu hranic před migrací

Český premiér Andrej Babiš (ANO) navštívil v Maďarsku svého kolegu, premiéra Viktora Orbána. Sešli s…