„To chudí a nevzdělaní.“ Duda blíže výhře. A už začíná být horko

13.07.2020 7:20 | Zprávy
autor: mp

Poláci v neděli vyrazili ke druhému kolu prezidentských voleb. Odhady výsledků naznačují, že volby vyhrál stávající konzervativní provládní prezident Andrzej Duda. Tento odhad rezonuje i na českých sociálních sítích. Ozývá se smích nad Českou televizí, gratulace Andrzeji Dudovi i smutek nad tím, že vítězí vliv chudších a nevzdělanějších voličů. V pondělí ráno ČT oznámila, že volby vyhrál Duda. Sečteno bylo v tu chvíli 99,97 % hlasů.

„To chudí a nevzdělaní.“ Duda blíže výhře. A už začíná být horko
Foto: Archiv
Popisek: Polsko

Polsko má za sebou prezidentské volby. Hlasy stále nejsou definitivně sečteny, ale odhady ukazují, že by stávající provládní prezident Andrzej Duda mohl těsně zvítězit se ziskem 50,4 procenta hlasů. Jeho protikandidát Rafal Trzaskowski, starosta Varšavy, získal zřejmě 49,6 procenta hlasů. Poláci budou nepochybně do poslední chvíle čekat, zda se tyto výsledky potvrdí nebo zda mohou volby ve prospěch Trzaskowského posunout např. hlasy Poláků odevzdané v zahraničí.

Předběžné výsledky prezidentských voleb našich severních sousedů rezonují i v Česku. Ozývají se jak příznivci Andrzeje Dudy, tak stoupenci Rafala Trzaskowského.

Ekonomický publicista Miroslav Motejlek konstatoval, že volební vliv starých, nevzdělaných a chudých lidí dominoval. „Volební vliv starých, nevzdělaných a chudých lidí je v některých zemích dominující,“ napsal na sociální síti Facebook.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…