„To je kosa.“ Klaus ml. zase naštve pár lidí, tentokrát srandou

15.05.2019 10:31

Ke klimatu se dnes vyjádřil nezařazený poslanec Václav Klaus mladší. „To je kosa. Politici by s tím klimatem měli něco dělat,“ poznamenal Klaus. K otázce životního prostředí se nevyjádřil poprvé, v minulosti jej nadzdvihly i demonstrace studentů.

„To je kosa.“ Klaus ml. zase naštve pár lidí, tentokrát srandou
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

„Dneska jsem teda nejel tramvají ale auťákem, aby se trochu oteplilo. Až bude hic, pojedu metrem a ono se ochladí. Nebo poraďte, jak na to?“ zašprýmoval si Klaus na svém facebookovém profilu.

Anketa

Jste pro zdražení alkoholu a cigaret, jak navrhuje ministryně Schillerová?

50%
50%
hlasovalo: 10464 lidí

„Nechápu váš status. Přeci žijeme v mírném teplotním pásmu. Extrémní počasí by tu mělo být výjimkou. Jak popisujete sám, jdeme s počasím z extrému do extrému. V zemi chybí roční úhrn srážek. A jediné, co z vás vypadne, je, že nepojedete metrem, ale autem? Smutné,“ napsala v reakci následně například jedna z uživatelek. A další Klause mladšího napomenul: „Václave, je rozdíl mezi počasím a klimatem.“

Klaus mladší se na svém facebookovém profilu v minulosti vyjádřil i k pátečním protestům studentů za lepší ochranu klimatu, které jsou inspirovány švédskou aktivistkou Gretou Thunbergovou.

„K tomu pátečnímu záškoláctví a oteplování klimatu pár myšlenek ze světového bestselleru Iana Plimera ‚Heaven and Earth‘,“ napsal ve svém příspěvku úvodem Klaus mladší. Pokud je klimatická změna vinou člověka tak jistá, musí se okamžitě zastavit financování výzkumu těchto ‚změn‘, zavřít všechny tyto instituty a ušetřené miliardy dolarů věnovat na výživu populace,“ dodal.

A následně přidal další svá tvrzení. „Nejméně 95% skleníkového efektu v atmosféře zajišťuje vodní pára. Řada těchto lidí (Austrálie) tvrdí, že v důsledku uhlíkových emisí vzroste mořská hladina o desítky metrů. Často ale právě oni žijí přímo na pobřeží v luxusních domech koupených za peníze získané od bank, vlád a obchodníků s emisemi díky jejich ekokampaním. Fotovoltaika byla vynalezena v roce 1839 a lidstvo tak mělo 170 let, aby získávalo obrovské množství elektřiny. Nestalo se, neb solární energie je beznadějně neefektivní,“ řekl. 

Lidé podle něj myslí stádně, šílenství propadají ve stádech a k rozumu přicházejí jen pozvolna, jeden po druhém. „Dávno před industrializací byly doby, kdy bylo mnohem tepleji než dnes. Nelze je tedy zdůvodnit lidskou činností a tato období nebyla ani katastrofická, ani nevratná. Proto klimatické souručenství ze své mantry vytěsňuje historii, archeologii a geologii,“ zmínil. 

„Vědecký konsenzus je z povahy věci nesmysl. Věda je založena na empirických datech. Příroda neposlouchá akademie věd, státní byrokracii, politiky ani aktivisty... Jakmile určitá skupina vědcům vyhlásí konsenzus, takřka vždy v tom hraje roli jejich zájem o vlastní výhody a privilegia. Žádný vědecký objev nevznikl konsenzem. Vždy je učinili badatelé, kteří šli s kůží na trh a postavili se soudobému stavu poznání,“ podotkl. 

„Spousty lidí na severní polokouli jezdí na dovolenou do teplejších podnebí a v USA se lidé za teplem běžně stěhují v důchodu. To jsou skuteční ‚klimatičtí uprchlíci‘. A kdybychom chtěli klima Země změnit, museli bychom zabránit bakteriím, aby dělaly to, co dělají, změnit oběžnou dráhu Země, dostat pod kontrolu variabilitu sluneční aktivity a mít schopnost ovládat výbuchy supernov,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

22:09 Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnos…