„To není jenom otec, to je Daniel Landa a řada dalších,“ říká Klaus ml. o svém boji

19.02.2021 16:00

Hostem posledního rozhovoru v Regionální televizi byl poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus ml. Trikolóra je známá svým odmítavým postojem k neustálému prodlužování nouzového stavu a současným koronavirovým opatřením. Jaký politický zápas se v poslední době v Evropě odehrává? O co se hraje? Co můžeme ztratit a co můžeme získat? A jak bychom měli oživit ekonomiku po pandemii? I na tyto otázky Václav Klaus ml. v pořadu odpovídal.

„To není jenom otec, to je Daniel Landa a řada dalších,“ říká Klaus ml. o svém boji
Foto: Repro
Popisek: Předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml.
reklama
„Nejde jenom o poslední dobu, poslední rok tu máme covid, který všechny procesy výrazně urychlil. Výrazným způsobem nastupuje nový levice, v USA i v Evropě, což je hnutí, které se snaží zlikvidovat národy, nechat tady jen globální útvary jako je Evropská unie a podobně. Zlikvidovat tradiční rodiny, ekonomiku a všechny podobné věci,“ začal zostra Klaus ml. 
 
 
Trikolóra podle něj do celé situace zapadá tak, že věří na kapitalismus a národní demokracii. „Takže hájíme hodnoty přesně opačné, než jsou ty velké směry a velké ideologie, bohužel teď ovládajících západní svět.“
 

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23082 lidí
Co se týče současného stavu v naší republice, tak hnutí Trikolóra je přesvědčena, že plošný lockdown nefunguje a nikdy ani nefungoval. Klaus v pořadu uvedl, že ten nefungoval ani na jaře. V té době virus podle něj prostě odešel a odešel i v zemích, které žádné opatření nezaváděly. 
 
„Jako Trikolóra máme podrobný covid plán, který jsme zveřejnili a chceme používat reálná data, protože Česká republika s žádnými reálnými daty nepracuje. Chceme vlastní nákup vakcíny, vlastní licenční výrobu, nebýt závislí na Evropské unii. Chceme chránit ohrožené skupiny,“ dal příklad plánu.
 
Vláda se snaží všechno kompenzovat, ale kompenzovat celou ekonomiku prý nejde. „To je jak Státní plánovací komise za komunismu,“ myslí si Klaus ml. s tím, že jediným řešením je společnost otevřít. 
 
Na nastartování ekonomiky bylo ale prý již včera pozdě. „Otevřít malé obchody, holičství a všechny malé služby, aby se lidé mohli živit sami a mohli živit své rodiny. To žádná kompenzace neudělá. Také snížit daně a brutálním způsobem snížit počet zákonů a předpisů. Musíme stát zase zeštíhlit. Zrušit kraje, senát, všechny nesmyslné organizace. Stačí 101 poslanců a nechat lidi pracovat a žít,“ uvedl způsob, jak nastartovat ekonomiku.

Moderátorka pořadu zde ale oponovala, že zrušení krajů či senátu nikdo nikdy neschválí. „Tak někdo to musí říkat. Kraje jsou zcela zbytečné a uměle vytvořené. Mám strašně rád lidi ve Františkových lázních a v Aši, ale na druhou stranu Karlovarský kraj je přece zcela umělý útvar, kde drtivá většina parlamentních stran nemá ani jednoho poslance,“ řekl Klaus s tím, že zbytečných je také spousta úřadů, organizací či ombudsman.
 
Na závěr pořadu se předseda Trikolóry vyjádřil k možné kandidatuře exprezidenta Václava Klause za hnutí Trikolóra. „Necháváte si ho jako trumf na závěr kampaně?“ ptala se moderátorka.
 
„Nevyloučil jsem to a jak říkám, sestavujeme širší proud menších pravicových politických stran, abychom mohli účinně bojovat s těmi lidmi, kteří si život v naší republice představují zcela jinak a samozřejmě přivítáme všechny, kteří nám můžou přinést nějaký větší volební zisk a větší váhu toho našeho hlasu, ty se samozřejmě budeme snažit integrovat. A to není jenom otec, to je Daniel Landa a řada dalších lidí, u kterých bychom byli rádi, kdyby podpořili naší kandidátku,“ dodal na závěr Klaus ml. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …