„Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ Křest lavičky Václava Havla v Bratislavě trhal uši. Máme VIDEO

08.07.2020 18:27

V neděli pátého července byla v Bratislavě poblíž sochy Tomáše Guarrigua Masaryka slavnostně odhalena již druhá lavička Václava Havla na Slovensku. Akci doprovázelo podivné vystoupení, kterého si všimla facebooková stránka Zomri. Operní pěvkyně Eva Šušková totiž na videu vydávala zvuky a pazvuky „Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ O co mělo jít?

„Uííííí úúúúúú ááááá!!!“ Křest lavičky Václava Havla v Bratislavě trhal uši. Máme VIDEO
Foto: repro Facebook
Popisek: Slovenská operní pěvkyně Eva Šušková během odhalení lavičky Václava Havla v Bratislavě
reklama

Pátého července se v Bratislavě slavnostně odhalila lavička Václava Havla. Byla odhalena na Vajanském nábřeží, nedaleko sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Jde již o druhou lavičku prvního polistopadového prezidenta na Slovensku. První byla odhalena v roce 2018 v Košicích. A to ku příležitosti 30 let od zvolení Václava Havla prezidentem.

Celý článek ZDE:

Anketa

Je Miroslav Kalousek zábavný politik?

7%
93%
hlasovalo: 12298 lidí

„Jsem moc rád, že konečně máme v hlavním městě důstojnou památku na Václava Havla. Je ostuda, že v Bratislavě stále nemáme ulici ani náměstí pojmenované po osobnosti listopadu 1989 a posledním československém prezidentovi,“ řekl Novinkám František Ondrejička z Bratislavy.

„Je dobré, že nedaleko sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka je nyní také lavička Václava Havla. Procházka po dunajském nábřeží je tak mnohem příjemnější,“ pochválila lavičku Renáta Jankovičová.

Slovenská satirická stránka Zomri na Facebooku nasdílela video, na kterém je část vystoupení, které bylo součástí slavnostního odhalení lavičky. Na videu, které trvá necelou minutu, je slovenská operní pěvkyně Eva Šušková, která vedle lavičky syčí, huhlá a vydává zvuky jako „uííííí“ či „pikó vááá“. Facebooková stránka označila vystoupení umělkyně za vskutku impozantní.

Fotogalerie: - Farma v Olešnici

Farma v Olešnici u Bouzova se specializuje na chov...
Hospodář Adolf Odložil
Farma v Olešnici u Bouzova se specializuje na chov...
Farma v Olešnici u Bouzova se specializuje na chov...
Chovají tam různá zvířata
Chovají tam různá zvířata

Samotné vystoupení vysvětlila v komentáři sama umělkyně Eva Šušková. Prý se mělo jednat o skladbu The Four Agreements od Ivana Buffu. Ta má osm minut, takže její minutový výstřižek je pouze levným terčem pro odborníky na vše. Samotné dílo je podle Šuškové mistrovské, a to hlavně pro sólový hlas skladby. Zveřejnění celé skladby se pak stránce nejspíše nehodí.

Viliam Rudo poznamenal, že pokud by se tito umělci někdy přemnožili, tak by se následně zorganizovala demonstrace před úřadem vlády na znovuzavedení nouzového stavu.

Uživatele jménem Mato Mato by zajímalo, jak má ve zpěvníku zapsané zvuky, které vydává. Danka Laskotová připustila, že nad tím též přemýšlela. „Trpaslík pod sukní potahoval kleštěmi, proto tak ječela,“ napsal jako odpověď Galajda.

Pavel Šmondrk si povzdechl, že se u videa zároveň styděl a červenal. Nejspíše však nerozumí současnému umění. „Doufám, že toto ‚umění‘ neuvidí žádný bratr Čech,“ napsal.

Lada Gaines Spisakova však s narážkami nesouhlasila. Tázala se, zda tento příspěvek již dostal srdíčko od kotlebovců. Prý co by jiného měli hrát. Podle ní by Havel se skladbou neměl jakýkoliv problém, jelikož byl fanouškem absurdního divadla a experimentálního umění.

Kristínka Špitová si zase po dlouhou dobu myslela, že má chybu v reprácích. Musela si tedy pustit skladbu znovu, aby si ověřila, že chyba není na její straně.

„O víkendu byla mini psytrance akce, věřím, že paní LSD začalo šlapat až teď. Tím nechci urazit, jen popíchnout,“ napsala Chmelarová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„K*rvy od Zemana nesmí projít, cizina stáhne peníze.“ Tajné jednání proti Zemanovi. Nejen jedno. Dnes už je jasno

6:37 „K*rvy od Zemana nesmí projít, cizina stáhne peníze.“ Tajné jednání proti Zemanovi. Nejen jedno. Dnes už je jasno

VZPOMÍNKY A PERLY V politických kuloárech se té akci říkalo „operace důchodce“. Název prý vymyslel o…