V Ostravě bude za ČSSD do Senátu kandidovat Pravda

10.04.2016 6:00

V Ostravě bude za ČSSD do Senátu kandidovat bývalý zástupce ředitele ostravské policie a nyní vlastník bezpečnostní agentury Josef Pravda. O kandidátovi pro volební obvod číslo 70 Ostrava-město členové ostravské organizace rozhodli ve vnitrostranických primárkách. ČTK to sdělila mluvčí ČSSD Eva Gregorová.

 V Ostravě bude za ČSSD do Senátu kandidovat Pravda
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice
reklama

Hlasování se zúčastnilo 65 procent členů ostravské organizace. Pravda získal 48,62 procenta hlasů. Pravda v minulosti 27 let působil u policie, před odchodem do civilu dokonce jako zástupce ředitele ostravské policie. Před osmi lety ze služby odešel a založil soukromou bezpečnostní službu. Právě jeho pracovní minulost se bude nejvíce odrážet v senátorské předvolební kampani.

„Hlavním tématem bude bezpečnost. Tuto práci dělám celý život. Chci, aby lidé měli větší pocit bezpečí," řekl ČTK. Dále se chce věnovat i životnímu prostředí, zvlášť čistotě ostravského ovzduší a také sociální oblasti. „V tomto směru jde především o zneužívání podpor a dotací," uvedl.

Hnutí ANO v Ostravě zatím nerozhodlo

O nových senátorech se letos v Moravskoslezském kraji bude rozhodovat ve čtyřech volebních obvodech Ostrava-město, Bruntál, Frýdek-Místek a Nový Jičín. V Ostravě budou o přízeň voličů kromě Pravdy bojovat například ředitel moravskoslezských hasičů Zdeněk Nytra (ODS), náměstek hejtmana Ivan Strachoň (KSČM), někdejší ředitel České televize v Ostravě Ilja Racek (KDU-ČSL) či Liana Janáčková (Nezávislí), která kandiduje i v krajských volbách. Hnutí ANO v Ostravě zatím nerozhodlo.

Ve Frýdku-Místku bude kandidovat předseda představenstva zemědělského podniku Gustav Pilch (KSČM), místostarosta Českého Těšína Stanislav Folwarczny (ODS) nebo senátor Petr Gawlas (ČSSD). V Bruntále chtějí o senátorské křeslo usilovat podnikatel Ladislav Sekanina (KSČM), někdejší senátor Jiří Žák (ODS), lékař Vítězslav Maláč (KDU-ČSL) nebo poslanec Ladislav Velebný (ČSSD).

V senátním obvodu Nový Jičín se střetnou podnikatel Pavel Pisch (nestraník za KSČM), Strana zelených a lidovci s podporou uskupení Naše Beskydy nasadí Petra Orla, vedoucího záchranné stanice v Bartošovicích, a za sociální demokraty bude o senátorské křeslo bojovat Jaroslav Dvořák, starosta Nového Jičína.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…