„Vondrova“ základna USA v Česku: Štefec vytáhl drsné přirovnání

20. 1. 2020 12:10

Analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu věnoval nápadu europoslance za ODS Alexandra Vondry, který hovořil o tom zřídit v Česku co nejrychleji „společnou“ leteckou základnu s USA.

„Vondrova“ základna USA v Česku: Štefec vytáhl drsné přirovnání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Štefec
reklama

Štefec se ve svém komentáři věnoval Vondrově myšlence a tomu, že dle jeho slov patříme na Západ. „Jeho úžasný nápad zřídit v ČR co nejrychleji ‚společnou‘ leteckou základnu s USA navíc přesně zapadá do osvědčeného schématu: kupte vrtulníky – postavte pro ně za vaše peníze letiště – vybudujte za vaše peníze logistickou základnu – požádejte nás, abychom se na ni nastěhovali – Kongres to schválí – vy budete platit provoz a další náklady – nebudete mít žádnou možnost do provozu základny kecat a nad jejím územím a posádkou nebudete mít jakoukoliv jurisdikci. A to vše ‚dobrovolně a rádi‘,“ poznamenal Štefec.

Anketa

Sirotky z Řecka nepřijmeme, protože jsou to prý Afghánci ve věku 16 až 18 let. Schvalujete rozhodnutí o NEPŘIJETÍ?

98%
hlasovalo: 20320 lidí

„V diskusích k tomuto návrhu se nejčastěji skloňuje, že to je přece logické, protože ‚patříme na Západ‘. Ano, to je pravda. I když nejspíš jinak, než si nemyslící uživatelé této floskule představují. Spíše než na Západ patříme jako stát ekonomicky, a tím i sociálně Západu. Hlavně Německu, Francii a Holandsku. Politicky patříme USA, jestli se v případě ČR dá o nějaké politice vůbec mluvit,“ dodal.

„ČR jako státu, a tudíž i nám občanům, na jejím území už neříká ‚pane‘ téměř nic, včetně pitné vody, a ten zbytek také směřuje urychleně k ‚odnárodnění‘. Kromě silnic umožňujících lepší propojení superskladů, supermarketů a výroben nadnárodních společností český stát už 30 let neinvestuje prakticky do ničeho nového, co by zlepšilo jeho (a tím i naši) ekonomickou bilanci,“ míní.

„Přiznávám, že ani pořádně nevím, co si pod pojmy ‚patřit na Západ‘ a ‚patřit na Východ‘ vlastně představit. Podle zeměpisných souřadnic jsme tak nějak uprostřed, takže bychom měli patřit v první řadě sami sobě. A teprve pak hledat, co pro nás je výhodné hledat na Západě a co na Východě. Co nám ‚patření na Západ‘ nebo ‚patření Západu‘ kdy přineslo dobrého? ‚Ochranu‘ Německa, jemuž jsme byli našimi tehdejšími západními ‚spojenci‘ 30. 9. 1938 svěřeni do ‚bezvýhradné péče‘? Za 6 let stála 1000 x více životů českých občanů, než ‚ochrana‘ vojsky VS za celých 22 let. Počítaje v to i oběti dopravních nehod,“ sdělil Štefec.

„A co se týče patření Východu, hlavně tomu Blízkému a Střednímu – jedněmi z největších investorů do nemovitostí v ČR jsou v současné době bohatí šejkové ze Saúdské Arábie, Emirátů a dalších arabských zemí. Asi tak,“ dodal závěrem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …