„Vy si říkáte vlastenec, když málem poblijete korunovační klenoty?“ křičel na Zemana muž s červenými trenýrkami. A takto to dopadlo

02.06.2016 16:16

Město Prachatice navštívil při své cestě po Jihočeském kraji prezident Miloš Zeman. Na náměstí ho za velkého potlesku přivítaly stovky lidí.

„Vy si říkáte vlastenec, když málem poblijete korunovační klenoty?“ křičel na Zemana muž s červenými trenýrkami. A takto to dopadlo
Foto: Hanka Brožová KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman při návštěvě Prachatic

„Chtěl bych poděkovat za pozvání do Prachatic,“ řekl Zeman, který po Ludvíku Svobodovi a Antonínu Zápotockém navštívil město jako třetí hlava státu.

Poděkoval lidem, kteří ve svých rukách drželi české vlajky. „Žijeme v zemi, která má jako každý stát na světě národní zájmy, a ty máme hájit. Přiznávám, že si nevážím některých jiných lidí, kteří nedokážou argumentovat a říkají pouze nadávky. Ale to je jejich věc,“ řekl Zeman. Kvitoval, že ve městě je nejnižší nezaměstnanost v celém Jihočeském kraji. Stejně jako při své včerejší návštěvě v Bechyni zmínil očekávané zvýšení důchodů.

Ve svém úvodním slově také hovořil o nutnosti budování hospiců. Vzhledem k tomu, že viděl mezi přítomnými i tibetskou vlajku, zmínil, že Tibet byl feudálně otrokářskou zemí, kdy podřízení museli pracovat a vydělávat pro lámy. „Všichni, kdo mávají vlajkou Tibetu, mávají otrokářskou vlajkou,“ zdůraznil Zeman. 

Lidé s červenými kartami se zbaběle kývají vzadu, kritizoval Zeman

„Když se podívám na toto náměstí, kde se vzadu zbaběle kývají lidé s červenými kartami, a na ostatní řady, vidíte jasnou odpověď,“ řekl Zeman na otázku, co říká na to, že jej lidé nemají rádi. Další z přítomných si však tuto odpověď nenechal líbit a na prezidenta zaútočil. „Vy si říkáte vlastenec, když málem poblijete korunovační klenoty?“ zeptal se rázně.

„Nebyla to ani viróza, ani alkoholismus. Já mám nemoc, které se říká neuropatie. To znamená, že mi odumřely nervy. Pohybuji se trvale vrávoravě. A proto jsem si pořídil hůlku,“ zdůvodnil svoji loňskou indispozici při vyzdvihování korunovačních klenotů Zeman.

Poté vyzval muže s červenými trenýrkami nad hlavou, jenž podle něj měl přijít naostro, aby sdělil svůj dotaz. „Nemám, o čem bych s vámi diskutoval. Ale vyzval jste mě, abych šel dopředu, tak jsem šel dopředu,“ sdělil muž. „To jsou trenýrky vašich čínských oblíbenců,“ vykřikl muž.

„Podle vaší logiky je čínskou oblíbenkyní britská královna, která se projela s čínským prezidentem ve zlatém kočáře. Podle vaší logiky je čínským oblíbencem americký prezident Barack Obama v Bílém domě. Uvědomte si, že Čína je druhá největší ekonomika světa a že je dobré, aby sem přišly čínské investice. A že je dobré, aby naši exportéři více vyváželi do Číny, jako to například dělá Škoda Auto, pro niž je Čína největším trhem,“ sdělil Zeman. O čínském prezidentu hovoří jako o muži se zajímavým osudem.

Jeden z mladých návštěvníků náměstí se zeptal na trest smrti. „Nejsem populista, a tak i přesto, že sedmdesát procent populace je pro trest smrti, já pro něj nejsem,“ poukázal Zeman na justiční omyly. „Navrhuji pro vrahy nucené doživotní práce bez možnosti propuštění. Nebudou se moci vrátit do civilizovaného světa,“ dodal s tím, že v případě, že by se následně prokázala nevina tohoto člověka, byl by propuštěn a bylo by mu vyplaceno odškodné.

Peníze z KGB nebo Mosadu?

„Jste znám svými proputinovskými postoji. Souvisí to s informacemi, že vaše prezidentská kampaň byla financována ze zdrojů KGB?“ zeptal se další z přítomných. „Ne, moje prezidentská kampaň byla financována ze zdrojů Mosadu. Na pitomosti jinak neodpovídám,“ zareagoval prezident.

Řeč přišla i na Zdeňka Bakalu, který podle prezidenta vytuneloval OKD. Bakalu dnes Zeman spojil se svým prezidentským protikandidátem z minulé volby. „Je přítel mnoha politiků,“ podotkl. „Nyní musí stát za pomoci insolvence doly zachraňovat,“ uvedl Zeman a vzpomněl na podnikatele Viktora Koženého, který je podle jeho názoru stejným podvodníkem jako Bakala.

Následovala diskuse o možné změně ústavy, kdy by mohl prezident republiky vetovat návrhy premiéra ohledně ministrů či o stavu české justice. Poslední dotaz směřoval k elektronické evidenci tržeb. „Podporuji všechny projekty, které směřují ke zmírnění daňových podvodů. V Americe je daňový podvod druhým nejhorším zločinem. U nás daňoví podvodníci vyvádějí z české ekonomiky desítky miliard korun a dosud je za to nikdo nestíhá. Vzpomeňte si například na lehké topné oleje,“ řekl s tím, že podporuje i daňové hlášení i zákon o prokázání původu příjmů a majetku. 

Hlava státu se následně podepsala do pamětní knihy a připnula prezidentskou stuhu na prapor města. Z Prachatic si také odvezl dary, které převzal z rukou starosty města. „Loučí se s vámi ruský, maďarský, čínský a polský agent Miloš Zeman,“ řekl za velkého potlesku Zeman. „Rozčílení není program. A tak přeji těm vzadu s červenými kartami, aby se uklidnili,“ uzavřel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

18:52 Opilci. Hřebejk vyjel na neočkované a zklidnili ho

Populární filmař Jan Hřebejk ťal do odmítačů očkování. Přišel vskutku s originálními příměry. Prý je…