„Vyrazit Foldynu!“ A co od „socanů“ zaznělo pak, čtěte radši sami

15. 8. 2019 7:04

Spor o setrvání Jaroslava Foldyny v ČSSD pokračuje. Sám poslanec uvedl, že jestli ho Hamáček vyhodí, je mu zcela lhostejné, svou politiku hodlá prosazovat i nadále. „Protože žiji mezi obyčejnými lidmi. A jestli to budou řešit na klubu nebo nějakém grémiu, mně je to úplně lhostejné,“ dodává poslanec. K jeho vyloučení podle Foldyny vyzvali už Mladí sociální demokraté z Brna. Foldyna je přirovnal k Socialistickému svazu mládeže. A Miroslav Poche spekuluje, že by se Foldyna mohl uchytit v Trikolóře...

„Vyrazit Foldynu!“ A co od „socanů“ zaznělo pak, čtěte radši sami
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna mezi delegáty sjezdu ČSSD
reklama

Jak jsme již psali, předseda ČSSD Jan Hamáček řekl, že pokud poslanec nebude respektovat rozhodnutí strany, bude si muset najít stranu jinou. „Pan Foldyna buď bude respektovat politiku a rozhodnutí sociální demokracie, nebo nebude členem sociální demokracie,“ řekl doslova.

Anketa

Porušuje prezident Zeman Ústavu České republiky?

10%
90%
hlasovalo: 12244 lidí

Jak informuje ČTK, Foldyna už je k hrozbám o vyhození lhostejný a nechce dělat kompromisy. „Strana je mrtvá v případě, že bude dělat tyto kompromisy, buď vyhrají jedni, nebo druzí,“ konstatoval Jaroslav Foldyna. „Jestli mě pan Hamáček vyhodí, tak to mi je zcela lhostejné,“ uvedl a vysvětlil: „Já budu říkat to, co jsem teď řekl. Budu dělat politiku, kterou dělám. Protože žiji mezi obyčejnými lidmi. A jestli to budou řešit na klubu nebo nějakém grémiu, mně je to úplně lhostejné.“ Právě podpora obyčejných lidí kvůli směřování sociální demokracie přešla na hnutí ANO a SPD, tvrdí poslanec.

Zavzpomínal i na zlatá léta sociální demokracie pod vedením Miloše Zemana: „Ministři sociální demokracie věděli, kde má fabrika dveře. To tihleti ministři a tato skvadra pražské sociální demokracie a Mladých sociálních demokratů v životě nebyla ve fabrice,“ uvedl.

A tento rozkol mezi voliči a členy ilustroval na svém facebooku, kde uveřejnil tento obrázek. Podle něho Mladí sociální demokraté z Brna-města vyzývají vedení ČSSD, aby podniklo kroky k vyloučení Jaroslava Foldyny. Jeho výroky, postoje a chování se údajně neshodují s myšlenkami a hodnotami sociální demokracie. Konkrétně prý Foldyna neuznává myšlenku svobody a rovnosti všech lidí bez ohledu na sociální postavení, původ a sexuální orientaci.

Na to však podle Foldyny přišla odpověď z Brna-venkova. Tamější Mladí sociální demokraté vyzývají vedení, aby bylo rozhodování ve straně více zdemokratizováno a aby byla posílena pozice členské základny. „Například zavedení přímé volby předsedy a celého předsednictva členskou základnou a konání sjezdu s delegátským klíčem 1 ku 1,“ navrhují.

Foldyna Mladé sociální demokraty označil za horlivé mládežníky a srovnal je se svazem československé mládeže a svazem socialistické mládeže.

Novinář Erik Best u příležitosti úvah o Foldynově vyloučení upravil text legendární skladby Should I Stay or Should I Go.

„Foldyna Jaroslav už dochází trpělivost.

Hamáčku, musíš mi dát vědět,
V záloze má Babiš dalších devět,
Mám odejít, nebo zůstat trčet,
Z Tvýho váhání se mi chce vrčet,
Už mě netrap, trap, trap,
Postav se tomu jako chlap,
Mám odejít, nebo zůstat trčet?“

Další, kdo spekuloval o tom, kam Foldyna odejde, byl bývalý europoslanec ČSSD Miroslav Poche. „Vždy jsem se domníval, že zemanovská platforma Zachraňme ČSSD je ve skutečnosti pátou kolonou zhrzených oportunistů. Angažmá J. Kohouta v hnutí Trikolóra je toho jasným důkazem,“ tvrdí bývalý europoslanec a naráží na to, že bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kohout na platformě vysvětloval problematiku zahraniční a evropské politiky a bezpečnosti spolu s Jaroslavem Foldynou v lednu roku 2018. A nyní se ukazuje, že bývalý ministr zahraničí má jiné favority. Server iDNES včera informoval, že Jan Kohout podporuje Trikolóru kvůli „akcentu na zdravý rozum“. „Své zkušenosti z mnoha let v diplomacii a zahraniční politice jsem připraven hnutí nabídnout a angažovat se při prosazování jeho programu podle potřeb i možností,“ tvrdí.

Celý článek ZDE a ZDE

A Miroslav Poche se ptá: „Kdo další? Jiří Zimola? Jaroslav Foldyna?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

13:39 Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byl ministr vnitra Jan Hamáček. „My …