„Vysvětlení“ útoku na Navalného: Andor Šándor má jasno

22.12.2020 12:27

K případu pokusu o otravu ruského opozičního předáka Alexeje Navalného se přiznal agent ruské FSB. Na svém facebookovém profilu se k tomu nyní vyjádřil bezpečnostní poradce Andor Šándor.

„Vysvětlení“ útoku na Navalného: Andor Šándor má jasno
Foto: Repro XTV
Popisek: Bezpečnostní expert, generál v záloze Andor Šándor
reklama

„Sága novičok – případ Navalnyj dostala to pravé ‚vánoční‘ rozuzlení. Ruský opoziční předák telefonicky hovoří z Německa se svým vrahem z FSB, který, v domnění, že mluví se svým šéfem, mu sdělí, jak to vše mohlo proběhnout. Nemá problém mluvit nezjištěným telefonem o všech detailech vražedné akce se svým ‚nadřízeným‘, jehož hlas si v pohodě splete s Navalným. Za větší komentář to ani nestojí,“ poznamenal Šándor.

Anketa

Má prezident Miloš Zeman vaši podporu? (Ptáme se od 22.12.2020)

83%
17%
hlasovalo: 13399 lidí

K pokusu o otravu ruského opozičního předáka Alexeje Navalného se přiznal agent ruské FSB. Přiznal se samotnému Navalnému, který mu sám zavolal a vydával se za zástupce generálního tajemníka ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa. Sdělil mu, že neměl přežít, ale vše se pokazilo, píší Seznam Zprávy.

Navalnyj zavolal svému údajnému vrahovi Konstantinu Kudrjavcevovi pár hodin před zveřejněním vyšetřování investigativních týmů serveru od Bellingcatu, CNN. Ten v domnění, že hovoří se zástupcem generálního tajemníka ruské bezpečnostní rady Nikolaje Patruševa, Navalnému prozradil podrobnosti o atentátu a detaily o operaci, při které se podle jeho slov „všechno pokazilo“.

Na otázku Navalného, proč došlo k selhání operace, odpověděl, že „situace se vyvinula v jejich neprospěch“.

Jako hlavní příčinu nezrealizování plánu zavraždit Navalného Kudrjavcev považuje rychlou a operativní práci pilotů a okamžitou pomoc mediků. Podle jeho názoru by Navalnyj nepřežil, kdyby lékaři po nouzovém přistání letadla neaplikovali protilátku atropin.

Podle Kudrjavceva byla operace dobře naplánovaná, překazila ji však shoda okolností. Během telefonátu zmiňuje také další účastníky cílené otravy, toxikologa Stanislava Makšakova, jenž podle zjištění Bellingcatu řídil celou operaci, a lékaře ve službách FSB Ivana Osipova a Alexeje Alexandrova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

7:30 Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

Poslanecký mandát už Milan Hnilička, účastník teplického mejdanu, složil. Ale má přestat šéfovat Nár…