,,Vždyť ho vypískali". Chce zemřít, aby svrhl Zemana. A prý je na tom už zle. My máme vyjádření Hradu k akci Tomáše Hradílka na ovlivnění voleb

16.11.2017 12:11

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se vyjádřil k zdravotnímu stavu disidenta Tomáše Hradílka, jenž už několikátý den drží hladovku, aby tak vyjádřil protest proti opětovné kandidatuře Miloše Zemana. Hradílek sám tvrdí, že je připraven i zemřít. ,,Doufám, že když zemřu a odejdu na onen svět, sehraje to významnou roli v tom, aby už Zeman nebyl zvolený," uvedl pro Deník.

,,Vždyť ho vypískali". Chce zemřít, aby svrhl Zemana. A prý je na tom už zle. My máme vyjádření Hradu k akci Tomáše Hradílka na ovlivnění voleb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hradní mluvčí Jiří Ovčáček
reklama

„O prezidentu republiky rozhodnou občané České republiky ve svobodné, demokratické a přímé volbě,“ zareagoval Ovčáček na otázku, co říká na akci Tomáše Hradílka.

Následně se vyjádřil i k dotazu serveru ParlamentníListy.cz, zda si myslí, že by případná smrt Tomáše Hradílka mohla zvrátit výsledky voleb. „Nikoliv. Připomínám, že v Lipníku nad Bečvou pana Hradílka lidé vypískali. To jen konstatuji, aby se zase bakalovci nečílili,“ sdělil Ovčáček.

O zhoršení zdravotního stavu Hradílka napsal na svém blogu ve středu odpoledne bývalý disident, publicista Jan Urban, což Ovčáček rovněž okomentoval. „Mimochodem, Jan Urban by místo další své politické akce, a že jich už bylo hodně, měl učinit jediné. Rozumně si s panem Hradílkem promluvit. Pokud mu na něm opravdu záleží,“ uzavřel Ovčáček.

Více k tématu Tomáše Hradílka najdete v článku ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…