„Za tohle bych rozbil hubu i vlastnímu bráchovi!“ Kalousek zuří. A pirátský kandidát má průšvih

01.03.2020 16:45

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pořádně rozčílil. Tlak mu zvedl krok pirátského kandidáta do Senátu Tomáše Tožičky, který přirovnal Izrael k nacistické třetí říši. Kalousek jasně a bez vytáček konstatoval, že za takovéto vyjadřování by „rozbil hubu i vlastnímu bráchovi“. O slovo se přihlásil i předseda Pirátů Ivan Bartoš.

„Za tohle bych rozbil hubu i vlastnímu bráchovi!“ Kalousek zuří. A pirátský kandidát má průšvih
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek se pořádně rozčílil. Ze židle ho zvedla slova pirátského kandidáta do Senátu na Teplicku Tomáše Tožičky, jenž chce za Piráty usednout do senátního křesla po Jaroslavu Kuberovi, který před víc než měsícem bohužel zemřel.

Anketa

Propadají Češi zbytečné panice, pokud jde o koronavirus?

hlasovalo: 8019 lidí

Napřed se Tožička nezdráhal konstatovat, že kapitalisté jsou horší než Stalin a Hitler. Jenže to nebyl jeho jediný kontroverzní výrok, který Tožička vypustil do veřejného prostoru. Zašel tak daleko, že Izrael označil za fašistický stát.

„Brutální okupace Palestiny a genocida jejích obyvatel izraelskými okupačními vojsky s podporu západních mocností je děsivá. V porovnání s cíleným vražděním dětí je už jen směšná česká pravdoláska, která to celé obhajuje, nebo o tom píše tak imbecilní články jako Marek Švehla v Respektu. Ale čemu se divím, je to jen v linii jejich obdivu k Pinochetovi a podobným individuím.“

A to už bylo na předsedu poslaneckého klubu TOP 09 moc.

„Do senátních voleb vysílá Pirátská strana individuum, které neváhá namalovat hákový kříž do Davidovy hvězdy. Pokládám takové projevy za vrchol hnusu a zásadně proti nim protestuji. Teď to není útok na politickou konkurenci. Za tohle bych rozbil hubu i vlastnímu bráchovi,“ vypálil rozzlobený Kalousek.

Miroslav Kalousek tepe Tomáše Tožičku

Ozval se i předseda Pirátů Ivan Bartoš. Ten na sociální síti Twitter napsal, že jde sice o 11 let starý příspěvek Tomáše Tožičky, ale Bartoš ho považuje za zcela nevhodný a hodlá s ním vše řešit.

Izrael je náš důležitý partner a přítel České republiky. 11 let starý screenshot, na kterém Tomáš Tožička dle mých informací reaguje na článek Marka Švehly ke konfliktu v Gaze, má formu, kterou považuji za značně nevhodnou a problematickou a budu s ním věc řešit,“ zdůraznil Bartoš.

Ivan Bartoš tepe Tomáše Tožičku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…