„Za ty lidi z Václaváku musí někdo křičet až v Bruselu.“ Je tu nová koalice

04.12.2023 21:21 | Monitoring

Lidé z Václaváku zaslouží, aby za ně někdo křičel v Evropském parlamentu, a já už tam nechci být sama, uvedla v pořadu Aby bylo jasno europoslankyně a předsedkyně KSČM k nově vytvořené vlastenecké koalici Stačilo!, kterou spolu s komunisty tvoří Spojení demokraté - sdružení nezávislých (SD-SN) a Osobnosti.

„Za ty lidi z Václaváku musí někdo křičet až v Bruselu.“ Je tu nová koalice
Foto: screen: Facebook
Popisek: Protivládní demonstrace na Václavském náměstí.

Předsedkyně strany KSČM, která vznik koalice Stačilo! iniciovala, popsala, proč přišla tato spolupráce. „Je tu nějaká chuť milionu zklamaných voličů potom, aby se ty strany spojovaly a nedopadlo to stejně, jako to dopadlo po posledních volbách do Poslanecké sněmovny,“ řekla Konečná.

Rok Konečná vyjednávala s různými subjekty, často však jednání skončila neúspěšně. „Na mimoparlamentní scéně neexistuje nikdo, s kým bych nějaká jednání nevedla. Bohužel to velmi často skončilo na osobních ambicích, na ambicích sponzorů politických stran,“ dodala šéfka KSČM.

„Takže jsme se potkali s paní Dernerovou, která zaštiťuje tu odbornou část lidí, kteří tam jsou. A přišla jsem na to, že řada těch lidí jsou lidé, kteří jsou spojeni ať už s tím Václavákem nebo s tím, že charakterizují názory, programové cíle a priority těch nespokojených voličů. Samozřejmě jsme především schopni se shodnout na programu,“ uvedla Konečná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Komunisty jako pravičák nikdy volit nebudu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseDoktorrr , 05.12.2023 9:54:15
Ale musím bohužel konstatovat, že Komunistická strana je v současnosti pravicovější a s reálnějším podhledem na fungování státu, než ta pětikoaliční sebranka v čele s ODS.

|  5 |  1

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …