„Za ty lidi z Václaváku musí někdo křičet až v Bruselu.“ Je tu nová koalice

04.12.2023 21:21 | Monitoring

Lidé z Václaváku zaslouží, aby za ně někdo křičel v Evropském parlamentu, a já už tam nechci být sama, uvedla v pořadu Aby bylo jasno europoslankyně a předsedkyně KSČM k nově vytvořené vlastenecké koalici Stačilo!, kterou spolu s komunisty tvoří Spojení demokraté - sdružení nezávislých (SD-SN) a Osobnosti.

„Za ty lidi z Václaváku musí někdo křičet až v Bruselu.“ Je tu nová koalice
Foto: screen: Facebook
Popisek: Protivládní demonstrace na Václavském náměstí.

Předsedkyně strany KSČM, která vznik koalice Stačilo! iniciovala, popsala, proč přišla tato spolupráce. „Je tu nějaká chuť milionu zklamaných voličů potom, aby se ty strany spojovaly a nedopadlo to stejně, jako to dopadlo po posledních volbách do Poslanecké sněmovny,“ řekla Konečná.

Rok Konečná vyjednávala s různými subjekty, často však jednání skončila neúspěšně. „Na mimoparlamentní scéně neexistuje nikdo, s kým bych nějaká jednání nevedla. Bohužel to velmi často skončilo na osobních ambicích, na ambicích sponzorů politických stran,“ dodala šéfka KSČM.

„Takže jsme se potkali s paní Dernerovou, která zaštiťuje tu odbornou část lidí, kteří tam jsou. A přišla jsem na to, že řada těch lidí jsou lidé, kteří jsou spojeni ať už s tím Václavákem nebo s tím, že charakterizují názory, programové cíle a priority těch nespokojených voličů. Samozřejmě jsme především schopni se shodnout na programu,“ uvedla Konečná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Komunisty jako pravičák nikdy volit nebudu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseDoktorrr , 05.12.2023 9:54:15
Ale musím bohužel konstatovat, že Komunistická strana je v současnosti pravicovější a s reálnějším podhledem na fungování státu, než ta pětikoaliční sebranka v čele s ODS.

|  5 |  1

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…