„Začínám myslet na občanskou neposlušnost a odpor!“ Pavel Šafr za potlesku Štětiny burcuje sociální sítě

12.04.2020 19:43

Občané České republiky o Velikonocích příliš karanténní opatření nedodržují. Policie za první dva dny Velikonoc zaznamenala o polovinu více přestupků než obvykle. Podle šéfredaktora FORUM 24 Pavla Šafra je policejní buzerace okolo roušek přespříliš. „Začínám myslet na občanskou neposlušnost a odpor,“ napsal na Twitteru. Jeho výrok podpořil také bývalý europoslanec Jaromír Štětina.

„Začínám myslet na občanskou neposlušnost a odpor!“ Pavel Šafr za potlesku Štětiny burcuje sociální sítě
Foto: Repro Youtube
Popisek: Šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr

Ve svém nedělním Twitteru Šafr vyzývá ke svržení policejního státu. „Vyslechl jsem si už o tolika případech policejní buzerace kolem roušek, že začínám myslet na občanskou neposlušnost a odpor. Co nám co bude zločinec a estébák přikazovat, co máme dělat? Policejní stát je třeba svrhnout. Neškodila by tu menší revoluce proti nadvládě primitivů,“ tweetuje novinář.

Stanovisko s ním sdílí například Jaromír Štětina, bývalý poslanec Evropského parlamentu. „Mám rád revolucionáře. Vždycky jsem měl pro ně pochopení,“ napsal na Twitteru politik.

 

„To je cesta nezodpovědnosti a ohrožování druhých,“ reaguje v komentářích  také poslankyně za TOP 09 Helena Langšádlová.

 

S rouškovou revolucí nesouhlasí další z diskutujících, Marie Sedlačková. „Jsem pro, ale prosím ne tím, že nebudeme nosit roušky a posléze budeme chcípat, to mi jako občanská rezistence přijde přece jen poněkud kontraproduktivní,“ vyjádřila názor.

 

Lidé podle Policie ČR v první polovině prodlouženého velikonočního víkendu porušovali opatření proti šíření koronaviru o polovinu častěji než v jiné dny. Nejčastější prohřešky se týkaly shlukování lidí ve skupinkách, popíjení alkoholu na veřejnosti nebo toho, že lidé nosili roušky na krku.

Ministr vnitra a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček začíná litovat rozhodnutí o uvolnění pravidel ohledně povinnosti zakrytí úst a nosu na veřejnosti. Situace byla podle něho lepší před upřesněním pravidel. Rozvolnění totiž nyní lidé, i v návaznosti na rostoucí venkovní teploty a velikonoční svátky, začínají zneužívat. To podle Hamáčka může způsobit velký „malér“. „Byl bych strašně nerad, aby pak (občané) na to, jak strávili Velikonoce, vzpomínali na jednotce intenzivní péče,“ obává se ministr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Donutit nás k očkování? Vláda si uvědomila, co by nastalo. Policista o náladách v pozadí

4:42 Donutit nás k očkování? Vláda si uvědomila, co by nastalo. Policista o náladách v pozadí

ParlamentníListy.cz přinášely v posledních týdnech příběhy členů integrovaného záchranného systému (…