„Zemanova“ firmička z barabizny a nový vývoj: Podivné zvěsti. Hledač pokladů. Mynářův dopis plný chyb

18.07.2017 8:44

Kyrgyzské státní úřady v současné době prověřují českou společnost Liglass Trading CZ, která má investovat miliardy v jejich zemi při stavbě energetické kaskády. Za společnost se dopisem, jenž je podle serveru Info.cz plný chyb, přimlouval kancléř Vratislav Mynář.

„Zemanova“ firmička z barabizny a nový vývoj: Podivné zvěsti. Hledač pokladů. Mynářův dopis plný chyb
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář
reklama

Jak píše nyní například server Aktuálně.cz, od české společnosti se odvrací většina institucí, kterými se firma ještě před pár dny chlubila na svých webových stránkách jako možnostmi reference. Nyní se navíc na stránku nepodíváte, je v rekonstrukci. 

Společnosti nyní tvrdí, že firmu Liglass Trading neznají, zná ji pouze Povodí Labe, které však má poskytovat konzultace právě Liglassu. ČVUT ani Povodí Labe, které firma také uváděla jako spolupracující firmy, společnost neznají.

Původní text ZDE.

I přesto se však firmy stále zastává kancléř Vratislav Mynář, jenž společnost kyrgyzským úřadům doporučoval. „Ve výběrovém řízení byly všechny otázky obsaženy a firmou zodpovězeny,“ uvedl. V opačném případě by podle něj společnost ani nemohla uspět. V dopise, který kyrgyzské prezidentské kanceláři v této věci zasílal, pak bylo neuvěřitelné množství chyb. Píše o tom server Info.cz ZDE

Kauze se v současné době kromě českých médií věnují i ta kyrgyzská, kdy tamní ministerstvo zahraničí již v březnu varovalo před tím, že firmu Liglass v českých byznysových kruzích nikdo nezná. A jak píší Lidovky.cz, kyrgyzské velvyslanectví v současné době spolupráci s firmou Liglass neodporučilo.

„Část médií v ČR vede kampaň proti české firmě v Kyrgyzstánu,“ napsal na svém Twitteru v této souvislosti hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Původní text ZDE.

Jedno jméno však se společností spjaté je – hledače pokladů Helmuta Gänsela, jenž za poslední roky vynaložil miliony korun na hledání takzvanho štěchovického pokladu. Gänsel totiž figuruje spolu s jednatelem z firmy Liglass Trading hned v několika firmách. 

Server iHNed.cz si pak všiml objektu, v němž firma sídlí. V rozpadající se fabrice v malé obci Líšné u Železného Brodu. Podnik, kde dříve pracovaly stovky lidí, je dnes prakticky prázdný. A i místní se podivují, že by v chátrajících budovách měla být firma s mnohamiliardovými plány. „To je vtip?“ ptají se obyvatelé.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

17:33 Mrkvový ignorant. Zbláznil se ten Babiš už úplně? Telička napráskal, jak si o svém bývalém předsedovi povídá v Bruselu

Čau lidi. Premiér Babiš sdílel na svém facebooku mrkvový cupcake. A lidi mu ho dali sežrat. Polovina…