„Zemři.“ „Oběs se.“ Babiš mrazivě jako nikdy. Jde do tuhého

24.01.2023 14:11 | Ze sítí

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) oznámil, že obdržel anonymní dopis, v němž mu někdo vyhrožuje smrtí v případě, že vyhraje v prezidentské volbě. Věc nahlásil policii. Dnes už nezamíří do Hradce Králové, ukončil veškerou kontaktní kampaň.

„Zemři.“ „Oběs se.“ Babiš mrazivě jako nikdy. Jde do tuhého
Foto: Repro FB
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci ohledně nenávisti vůči němu a jeho voličům

„Vážení spoluobčané, dámy a pánové. Tuto sobotu jsem oznámil, že jsem domů obdržel obálku adresovanou mé ženě, v níž byl ostrý náboj. Ve veřejném prohlášení jsem proto vyzval všechny, abychom se k sobě chovali slušně, s úctou, nevyhrožovali a nebyli agresivní. Bohužel se tato výzva minula účinkem a dnes ráno jsem si přečetl anonym, který mi dorazil do schránky,“ sdělil Babiš.

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 38050 lidí

„Pokud Andreji vyhrajete prezidentské volby, vezmu si flintu a vydám se na svůj poslední lov. Toho raka, co v sobě nosím, už stejně nepřemůžu. Ale pořád ještě se mohu stát pro své syny hrdinou. Buďto prohrajete, nebo zemřete. Nebo odstupte a tím si zachráníte nejen život, ale i čest. Je to jen na vás,“ citoval Babiš.

„Vše jsem nahlásil policii. Ale aktuální situace je daleko za hranou toho, co jsem schopný pochopit. Lidé už vyhrožují nejen mně, ale také mému nejbližšímu okolí. Na twitter někdo napsal, že jediné, co je špatně na tom, že Monika dostala kulku v obálce, je, že ji nedostala mezi oči rovnou z hlavně,“ zmínil Babiš. 

„Za jedním mým kolegou dorazila včera večer domů policie, kvůli agresivním výhrůžkám o něj měla obavy,“ sdělil dále Babiš, podle něhož stoupala i agresivita na jeho mítincích. „Právník hnutí mi dnes sdělil, že na transparentní účet chodí množství negativních komentářů. Jeden z nich: Škoda, že tě máma nepotratila, ty prevíte. Tak si vem špagát a udělej to sám,“ citoval Babiš.

„Prosím zastavme tuto nenávist, agresi. Ano, jsou to důležité volby, ale není to přece důvod, aby někdo někomu vyhrožoval násilím nebo smrtí. Své podporovatele jsem vždy vyzýval, aby se chovali slušně. A znovu je o to prosím. Dnes nepojedu na setkání s občany do Hradce Králové, omlouvám se svým podporovatelům, ale po událostech posledních dní je chci ochránit a nedávat nikomu záminku na nějaký agresivní útok. Proti nim ani proti mé rodině. Demokracie je diskuse. Respektujte názory druhých. Přestaňme se zlobou,“ sdělil dále Babiš. 

S výzvou, aby Andrej Babiš uklidnil situaci, předstoupil krátce před tiskovou konferencí na sociálních sítích jeho protikandidát Petr Pavel.

„Důsledkem Vaší kampaně konflikt ve společnosti dosáhl kritické hladiny a musíme ho zmírnit, protože ubližuje všem. Ať vyhraje kdokoliv z nás, uvědomte si odpovědnost za to, v jakém stavu bude naše společnost po volbách. Vyzývám Vás proto, abyste neodkladně učinil následující kroky: Stáhnout všechny reklamní materiály, kde používáte strach ze zatažení do války. Omluvit se vojákům a jejich rodinám kvůli poškození jejich pověsti ve společnosti. Veřejně vyslovit závazek neútočit a neeskalovat situaci v TV debatách, které budou sledovat miliony lidí,“ zmínil Pavel na sociálních sítích.

Andrej Babiš na jeho výzvu zareagoval. „Ohrazuji se proti tvrzení o vojácích. Já jsem byl ten, který vojáky podporoval, navštívil jsem vícero posádek, navýšil jsem rozpočet ze 42 miliard až na 85 miliard. Společně s vojáky jsme bojovali proti covidu. A samozřejmě i nám pomáhali, v rámci covidu byli nejdůležitější. Řešili jsme tornádo a Afghánistán. V tom čase se pan Pavel vrátil z jeho pobytu v NATO a neudělal pro naši zemi vůbec nic. Já si vojáků vážím, oni to dobře vědí, že když jsme byli spolu, vždy jsem je podporoval. Místo toho, aby pan Pavel odsoudil, co se děje na mítincích, tak zase dává do prostoru nesmyslné výzvy. Naši členové neútočí, útočí členové nebo podporovatelé pana Pavla. Možná by pan Pavel mohl vyzvat Forum24, aby neposílalo miliony lží do schránek našich občanů. Z naší strany není nic. Nám vyhrožují, smrtí dokonce, tak nechť si pan Pavel zamete před vlastním prahem,“ zakončil Babiš. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Josef Středula byl položen dotaz

Odstoupení z vedení ČMKOS

Vážený pane Středulo, uvažujete o odstoupení z vedení ČMKOS a přenechání funkce někomu schopnějšímu? Pod Vaším vedení odbory nevykazují žádnou činnost, která by hájila pracující. Při Vaší nečinnosti jste ani nemohl čekat podporu veřejnosti při kandidatuře na prezidenta. Vyvodíte z toho nějaké důsled...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Dal jsem mu výzvu. Ale on se bojí.“ Okamura si to chce rozdat s Fialou veřejně

15:59 „Dal jsem mu výzvu. Ale on se bojí.“ Okamura si to chce rozdat s Fialou veřejně

Vidíme, že Fialova vládní koalice nechce pracovat pro občany, říká Tomio Okamura. Před druhým kolem …