„Zle se to obrátí proti ČT.“ Mediální expert odhalil, co provádí Fridrichová ve „svém“ pořadu

06.05.2022 21:01 | Komentář

„Nehorázná pitomost, neinformovanost a jednostrannost. Česká televize se vymkla z obojku veřejnoprávnosti a jede svoji politiku, která slouží tomu, kdo je momentálně u moci,“ říká Jiří Mikeš, mediální a reklamní odborník poté, co zhlédl kritické reportáže pořadu 168 hodin o bývalém prezidentovi Václavu Klausovi a ekonomovi Miroslavu Ševčíkovi.

„Zle se to obrátí proti ČT.“ Mediální expert odhalil, co provádí Fridrichová ve „svém“ pořadu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Reportáž 168 hodin o migraci

„Podíval jsem se na reportáže zpětně a znovu jsem se ubezpečil, že se nemám dívat na televizní pořad Nory Fridrichové. Je to strašně jednostranné. Na rozdíl od těch, kteří například v reportáži komentovali vystoupení profesora Václava Klause, nemám nic proti tomu, co Klaus říká. Jde jen o uvážlivost, počkejme si, když je válka, lžou obě strany. Pokud tomu někdo nevěří, ať si přečte Dobrého vojáka Švejka nebo další světové romány, které popisují, co se děje v době války. Takže Klaus je uvážlivý a říká, abychom si počkali,“ uvedl Mikeš. Podivil se také nad tím, proč se v reportáži neobjeví i záběry z amerických televizí, kde jsou daleko uvážlivější.

Mikeš dnes nepovažuje Českou televizi za veřejnoprávní televizi, ale televizi, která slouží současné vládnoucí pětikoalici. „Spíše se zprivatizovala a patří hrstce těch, co v ní kdysi udělali revoluci. Miroslav Kalousek tvrdí, že Česká televize patří k těm, kteří tam pracují – Wollner, Fridrichová, Moravec a pár dalších, ale každopádně to není televize, kterou si platíme my koncesionáři a na kterou dáváme ze svého,“ shrnul reklamní a mediální odborník. „Co kritizuje Fridrichová a zvláště pak senátor Fischer na výroku Klause, že láska k Ukrajincům může být součástí nenávisti k Rusům… ať si zajde do obyčejné hospody a zjistí si, co lidé říkají. My Rusy nemusíme od roku 1968, kdy sem vpadli se spřátelenými vojsky, ale nemůže jít o nenávist se zakazováním pořadů nebo Čajkovského a říkat, že všechno ruské je špatné. Jsme malá země ve středu Evropy a měli bychom být uvážliví a nevykřikovat, jak jsme ve válce. To je zhovadilost a zoufalost,“ poznamenal Jiří Mikeš s tím, že by Česko mělo využít místo ve středu Evropy a stát se mostem, kde se mohou setkat obě strany, aby došly k oboustranným ústupkům a děsivá válka skončila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Bc. Martin Bednář, MBA. byl položen dotaz

Myslíte, že je senát užitečný? V čem?

Ve svém článku ho chválíte, ale co vím, Babiš je pro zrušení senátu. Vy jste pro nebo proti? A sám vyzdvihujete jen anonymně několik členů a já už si dlouho říkám, zda je vůbec nutné, aby měla sněmovna a senát vůbec tolik členů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chtěli vědět, kdo na Hradě řeší milosti. Nic. Ticho. A podezření

20:05 Chtěli vědět, kdo na Hradě řeší milosti. Nic. Ticho. A podezření

Spolek Šalamoun se již dlouho zastává těch, kteří byli podle jeho zkoumání odsouzeni nespravedlivě. …