„Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit

29.05.2023 9:42 | Ze sítí

Co v Polsku pořídíte za 5 000 nebo 6 000 Kč, to v Česku vyjde na 8 000 Kč nebo třeba i 10 000 kč. Češi stále řeší drahotu ve své zemi tím, že jezdí do Polska. A nakoupí pro celou rodinu třeba i na měsíc dopředu. Maso, jogurty, sýry, sušenky, mléko, máslo. Z Česka berou jen pečivo a pak ovoce a zeleninu u místních zemědělců. Do Polska jezdí například i paní, kterou dle jejího profilu zaměstnává řetězec BILLA. A nákupy v Polsku začínají mít i jiný důvod. „Tady zloděje nebudu podporovat,“ zní. V práci se možná budou divit.

„Zloděje nepodporovat.” Zaměstnává ji Billa. A asi se budou divit
Foto: Repro Facebook
Popisek: Nákup v Polsku za 5 900 Kč - květen 2023

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33471 lidí
Výlety do Polska za levnějším zbožím se v Česku staly celkem normálním zjevem. I to, že se občané svými nákupy a ušetřenými penězi chlubí. Nedávno se do Polska vydala paní Barbora Dolejšková a svůj nákup náležitě zdokumentovala. Nákup na celý měsíc pro čtyřčlennou rodinu ji podle jejích slov vyšel na 5 900 Kč.

Obsahuje dle jejích slov 12 kilogramů masa, dvě kila klobás, jedno kilo sýru, šest másel, jogurty a další potraviny. Z přiložených fotek je vidět, že ještě pořídila Kinder čokoládu, náplně do elektronických cigaret, sušenky Nutella a jiné, různé druhy omáček a dresinků, nakládané okurky, mléko, cukr, olivový olej, ovocné čaje, různé výrobky v konzervách a další.

Paní Dolejšková dodala, že v ČR podporuje nákup zeleniny a ovoce u místních zemědělců.

Za podobnou sumu pro pětičlennou rodinu nakoupila i paní Lucie Hlínová. „Kolem 4 500 – 5 000 Kč a u nás dokupuji jen pečivo a zeleninu a ovoce u farmáře,“ uvedla. Její nákup pak obsahuje také všechno možné, od kuřecího masa, klobásek, párků, přes cukr, špagety, máslo, margarín, jogurty a další mléčné výrobky až po chipsy a karton cigaret.

V komentářích se pak objevilo, že v ČR by podobný nákup stál o tři tisíce více, tedy 8 000 Kč. „To minimálně. Na nákupy v ČR jsme dávali 8-10 tisíc měsíčně plus pečivo a teď max 6 tisíc i s dvěma kartonama cigaret,“ potvrdila dotyčná. Co je ovšem pikantní, podle svého profilu paní Hlínová pracuje v řetězci BILLA. Rajmund Wuver, který odhadl, že v Česku by nákup stál 8 000 Kč, se také nechal slyšet, že u dalšího nákupu v Polsku počítá s částkou 6 000 Kč. „Tady zloděje nebudu podporovat,“ pravil.

Tento sentiment rozhodně není ojedinělý. Souhlasil s ním např. Milan Vrabec: „Krásné - hlavní je nepodporovat ty zloděje v CZ.“ „Krásný nákup, úplně chápu. My jsme dva a protože máme do Polska kousek, jezdíme tam jednou za týden. U nás nekupuji už nic,“ souhlasila a chválila Blanka Hartmannová. „My také, nebudeme podporovat zločince,“ přidal se Václav Zoubal.

„Přesně tak, já tam jezdím na kole, radši podpořit tu polskou ekonomiku, než tady těch fialových zmetku, co nás okrádají, kde můžou,“ přidal se další fanda nákupů v Polsku, Pavel Gorgosz. „Souhlasím, taky jezdím do Polska na benzin a nákup. Když tato pětikolka jsou takoví zmetci a lháři, jsem si jist, že Fialovič svede krizi na nás, co jezdíme nakupovat za čáru,“ souhlasil Jaroslav Machala. O zlodějích hovořila i Lucia Adamcová.

 

reklama

autor: kasTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pětihnus, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepaolin , 29.05.2023 10:16:01
pracuje jenom pro Ukrajinu, Brusel a USA. Naši lidé jsou jim ukradení. Nevyšší čas na defenestraci.

|  11 |  0

Další články z rubriky

Tvrdé. „Spodina“ se mstí Vášáryové její vlastní cestou

8:09 Tvrdé. „Spodina“ se mstí Vášáryové její vlastní cestou

Poté, co na Slovensku zvítězil Robert Fico a jeho SMER, komentovala výsledky herečka a politička Mag…