„Zoufalci, hyeny!“ Tornádo na Moravě vyprovokovalo Okamuru. Je dost naštvaný

29.6.2021 10:36 dop. | Ze sítí

To je ubohost! Tomio Okamura se zlobí na novináře serveru Seznam Zprávy, ale také serveru Expres.cz (který v roce 2013 koupil stávající premiér Andrej Babiš), kvůli tomu, co píší o tornádu a poslancích SPD.

„Zoufalci, hyeny!“ Tornádo na Moravě vyprovokovalo Okamuru. Je dost naštvaný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Anketa

Máte důvěru v profesora Jaroslava Flegra?

5%
91%
hlasovalo: 9218 lidí

Po řádění tornáda na Břeclavsku a Hodonínsku minulý týden v noci na pátek se v Česku zvedla vlna solidarity. Češi, Moravané i Slezané poslali do regionu potraviny, oblečení, lopaty, ale i peníze. V několika sbírkách vybrali už stovky milionů korun. Vláda ANO a ČSSD prozatím uvolnila 20 milionů korun.

Do postižených obcí dorazili také dobrovolníci, kteří pomáhají s odklízením suti, s opravami domů a s jejich zaplachtováním, kdyby začalo znovu pršet. Mezi dobrovolníky krátce po řádění tornáda vyrazil i předseda lidovců a jeden z lídrů koalice Spolu Marian Jurečka, který na svém traktoru přivezl zmíněné plachty i další vybavení a přidal na pomoc sílu svých paží.

Jenže Jurečka není jediný politik, který vyrazil na jih Moravy.

S odklízením sutin pomáhají také poslanci SPD v čele s poslancem Lubomírem Španělem, kteří dovezli do koordinačního centra v Hodoníně lopaty, smetáky a další potřebné věci na odklízení sutin.

„Včera jsem na jižní Moravě osobně předal viceprezidentovi Komory velitelů dobrovolných hasičů Ing. Jánovi Chlebovi (pomáhají odstraňovat škody v obcích po tornádu) finanční dar poslaneckého klubu SPD, aby mohli co nejlépe pomoci. Zároveň jsem poděkoval zástupcům dobrovolných hasičů, kteří přímo pomáhají v postižených obcích,“ napsal Okamura.  

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Poté udeřil na novináře.

„Závěrem jen malá poznámka - to, jaké dezinformace a lži záměrně šíří o SPD weby Expres.cz a Seznamzpravy, že prý SPD na Moravě nepomáhá a jiné pomluvy, je fakt ubohost. To nejsou novináři, to jsou zoufalci a hyeny. Chápu, že tito novináři fandí někomu jinému, ale dělat z čtenářů hlupáky a zneužívat k tomu neštěstí jiných lidí, mi připadá už fakt přes čáru...“ vypálil předseda SPD.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jozef Síkela byl položen dotaz

Zákaz spalovacích motorů

Co jste jako ministr průmyslu udělal nebo v nejbližší době, například během našeho předsednictví, uděláte pro zrušení nebo přinejmenším odálení zákazu spalovacích motorů? Nebo už připravujete nějaké dotace pro lidi, aby si mohli elktoauta pořídit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

17:05 Křeček pryč! Piráti, TOPka ani kavárna nevydýchali, co ombudsman provedl. A Kalousek se předvedl

Den poté, co ombudsman Stanislav Křeček odebral svojí zástupkyni Monice Šimůnkové všechny agendy, pr…