„Zrada!“ Afghánistán ohrožen. Udělám všechno, rozčílil se Láska

21.07.2021 17:17 | Zprávy
autor: vef

Senátor Václav Láska se na svém facebookovém profilu vyjádřil k tomu, jak spojenci odcházejí z Afghánistánu, a vracejí ho tím víceméně do rukou Tálibánu. „Můžeme diskutovat o tom, jestli to je, či není správný krok. Ale je tu zřejmá jedna věc, pro kterou nemám jiné pojmenování než zrada,“ uvedl Láska.

„Zrada!“ Afghánistán ohrožen. Udělám všechno, rozčílil se Láska
Foto: Repro Facebook Milion chvilek pro demokracii
Popisek: Václav Láska (SEN 21) na Staroměstském náměstí

„Spojenecká vojska by v Afghánistánu nemohla fungovat bez pomoci některých místních, například bez tlumočníků. Na Západě nežije moc lidí, kteří umějí paštunsky nebo urdsky, a tak několik místních spojeneckým vojákům pomáhalo. A je jedno, jestli to dělali z nějakého přesvědčení, nebo pro výdělek. Prostě pomáhali našim vojákům a dobře věděli, že je to může stát život,“ píše Láska.

„Proto většina zemí takové lidi z Afghánistánu při odchodu evakuovala. Ne tak Česká republika. My je tam dosud necháváme, a v podstatě je tak odsuzujeme k smrti,“ uvedl dále Láska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Proč jste tu daňovou reformu neprosadili za vás?

Vy jste paradoxně zatížili jen živnostníky vyššími odvody. A máte ještě řešení co s nízkými mzdami, myslím, že i když snížíte zdanění práce lidé tak stejně přidáno nedostanou a nízké mzdy jsou také obrovský problém.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, mají dostat padáka. ČT s černým pondělím narazila

7:35 Drzost, mají dostat padáka. ČT s černým pondělím narazila

V průběhu pondělní výstražné stávky veřejnoprávních médií sice nezčernají obrazovky České televize (…