126tisíc tweetů. Úředník na obraně kritizuje vládní představitele i v pracovní době

01.06.2021 14:10

126.000, tolik příspěvků publikoval státní zaměstnanec Ministerstva obrany Radek Němec na Twitteru. Pro porovnání ještě dodejme, že premiér Babiš jich od roku 2012 zveřejnil ani ne třináct tisíc. Více než množství však zaráží obsah. Státní zaměstnanec si nebere servítky a nebojí se hodnotit představitele státu. Někdy poměrně nevybíravým způsobem. Na případ minulý týden upozornil server Vysoká hra.

126tisíc tweetů. Úředník na obraně kritizuje vládní představitele i v pracovní době
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

Radek Němec je v současné době zaměstnancem Sekce vyzbrojování a akvizic MO. Od roku 1996 do roku 2018 působil ve VOP CZ, s. p., kde se údajně podílel na řadě projektů. Jednalo se například o modernizaci tanků T-72 a Pandu II 8x8CZ.

„Bureš, Blatníček, úchylný Vůdce, multiministr, velezrádce z Hradu…“

Ačkoli by podle kodexu Ministerstva obrany měli zaměstnanci vystupovat apoliticky a nestranně, Radek Němec dělá pravý opak.

K ministryni Dostálové například uvedl toto: „Může takto mluvit racionálně uvažující člověk? Podle mě ne. Dostálová tady opakuje fráze, které jí vštěpuje její úchylný vůdce. #ANO2011 se chová jako sekta (autoritářský, uzavřená, nesnášenlivá, destruktivní kult) a proto by mělo být rozpuštěno.” 

Němec se rozhodl hodnotit i dalšího ministra, tentokrát vicepremiéra Karla Havlíčka: „To nám píše #Multiministr, který řádně neřídí ministerstvo, nemá žádné hmatatelné výsledky, nemá na to totiž čas. Musí opakovat Andrejovy propagandistické mantry. Mluví o všem a do všeho, ale skutek utek. Je to jen falešný prázdný žvanil, která má ale “2 dvorečky”. “

Je s podivem, že sám Němec jako zaměstnanec Ministerstva obrany hodnotí výkon ostatních, ačkoli sám evidentně tráví ohromnou část pracovní doby na sociálních sítích. Jeho kritika cílí zejména na Andreje Babiše a jeho ministry. Ministra obrany Lubomíra Metnara, svého nadřízeného, taktéž za ANO, vynechává. 

„Zaměstnanec rezortu se v soukromém životě vyhýbá takovým činnostem, chování a jednání, které by mohly snížit důvěru ve veřejnou správu v očích veřejnosti nebo dokonce zavdat příčinu k jeho ovlivňování zaměstnance. Jedná tak, aby jeho chování přispívalo k dobré pověsti úřadu,” píše se v etickém kodexu resortu obrany. 

Němec však hodnotil také činnost MO, svého nynějšího zaměstnavatele, aniž by to komukoli přišlo zarážející.

Těsně před svým nástupem na rezort v březnu 2018 podle Vysoké hry nazval generála Šedivého placeným lobbistou.

Na celou situaci se ParlamentníListy.cz dotazovaly na Ministerstvu obrany. Podle tiskového mluvčího Jana Pejška některé příspěvky Radka Němce neodpovídají etickému kodexu a celá záležitost s ním bude řešena.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lízejte, než to Piráti zakážou!“ Babiš nasadil atomovku

9:21 „Lízejte, než to Piráti zakážou!“ Babiš nasadil atomovku

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyrazil k dalšímu předvolebnímu útoku. Tentokrát si vzal na paškál piráts…