15 milionů... Víte kde. Piráti zchudli a musí hodně šetřit

03.11.2021 13:52 | Ze sítí
autor: kas

Volby pro Českou pirátskou stranu nedopadly dobře. A ta tak bude muset řešit, dle slov exposlance Pikala, „něco tak přízemního“ jako stranické finance. Piráti si totiž žili nad poměry a provozní výdaje neudržitelně rostly. „Abychom mohli s rozpočtem 2020 fungovat v následujících 4 letech, potřebovali bychom zisk asi 60 koaličních mandátů,“ informoval členy strany Pikal na jejich fóru. Ale k tomu se ani nepřiblížili, a tak budou muset snížit výdaje o 15 milionů. I s osekaným rozpočtem se Piráti chtějí zaměřovat na vyvracení dezinformací, komunikaci s veřejností a médii a také na to, aby měl sněmovní a mediální aparát „nezbytný prostor“.

15 milionů... Víte kde. Piráti zchudli a musí hodně šetřit
Foto: Karel Šebesta
Popisek: Sídlo Pirátů

Na Piráty už dolehl jejich volební výsledek. Podle zpráv o vyjednávání dvou koalic to zatím vypadá, že se Piráti na vládě podílet budou, i když pirátský primátor Hřib nedávno zaútočil na novopečeného předsedu pražské ODS Marka Bendu a třenice s hnutím STAN způsobila uniklá analýza, která Starosty viní z toho, že na propagaci svých kandidátů dali více peněz a vyzývali ke kroužkování svých kandidátů.

Co ovšem volební výsledek ovlivní nepochybně, jsou stranické finance. Na což už upozorňuje bývalý místopředseda Sněmovny, Vojtěch Pikal, který se v těchto volbách do Parlamentu nedostal. „Kvůli volebnímu výsledku 15 % musíme naše výdaje značně omezit, o následcích početního kolapsu klubu nemluvě,“ informoval členy strany na Pirátském fóru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…