17. listopad patří Zemanovi víc než budíkům z Václaváku, píší u Babiše

18.11.2016 8:05

Komentátor MF Dnes Miroslav Korecký napsal, že 17. listopad v Praze připomínal karneval, který byl komický, smutný, vážný i trapný zároveň. Čtenářům mimo jiné předkládá i myšlenku, že současný prezident Miloš Zeman neváhal jít s kůží na trh ještě před listopadem 1989 a angažoval se i po něm, takže mu toto datum patří víc, než lidem s budíky na Václavském náměstí.

17. listopad patří Zemanovi víc než budíkům z Václaváku, píší u Babiše
Foto: Lucie Štěchová
Popisek: Demonstrace 17.11.2016 na Václavském náměstí
reklama

Praha včera zažila spoustu demonstrací a vzpomínkových akcí. Za svobodu a demokracii, proti islámu, proti xenofobům, proti prezidentu Zemanovi, ale také pro Miloše Zemana. Byla to opravdu pestrá směsice, kterou by prý Miroslav Korecký, píšící pro deník ministra financí Andreje Babiše (ANO), ještě před několika lety nečekal. Podle vlastních slov by spíš předpokládal, že si 17. listopad připomene jen pár lidí, postarších disidentů a studentů, kteří šli v roce 1989 v průvodu po Národní třídě. Realita byla ale jiná. Možná trochu překvapivě mlčel Miloš Zeman.  

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Sám Miloš Zeman tento rok trávil svátek na zámku v Lánech. Snad aby v Praze zbytečně nejitřil už tak rozdělenou společnost. Státnická zdrženlivost u něho nevídaná, ale je to tak správně? Má se prezident nechat vytlačit z oslav jednoho z nejdůležitějších svátků země? Navíc, ať si o Zemanovi myslíme, co chceme, v listopadových dnech i dávno před nimi se nebál nést kůži na trh, takže je to určitě i jeho výročí. Dokonce mnohem více jeho výročí než většiny z těch, kdo mu včera přišli odzvonit,“ napsal komentátor.

Ale ať už byl 17. listopad jakýkoli, je prý dobře, že byl nejen v Praze tak pestrý, byť údajně připomíná trochu hlasitější pochod za práva koček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

16:40 Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování…