2 mrtví očkovaní, 3 v nemocnici. „Sedět a brečet.“ Z domova důchodců

08.11.2021 9:24 | Ze sítí

Koronavirus si i přes očkovací kampaň vybírá další oběti. Pracovnice Charitního domova z Uherského Hradiště sestavila statistiku. Většina seniorů v domově, kde pracuje, dostala vakcínu již v březnu. Z těch, kdo covid již prodělali, se nakazil jeden z jedenácti. Z těch, kdo byli „jen“ očkováni, pak deset z dvanácti. „Nemohu ani v nejmenším říct, že by průběh nemoci byl lepší po očkování. Lidé byli ve stavu, kdy byli odváženi do nemocnice pro selhávání funkcí organismu, a i ti, co zůstali, měli vysoké teploty a další komplikace. Průběh byl mnohem horší, než když jsme se potýkali s covidem na podzim 2020 jako neočkovaní,“ říká dotyčná a postup hygieny je podle ní absurdní. Příběh už dojal Angeliku Bazalovou z Reflexu.

2 mrtví očkovaní, 3 v nemocnici. „Sedět a brečet.“ Z domova důchodců
Foto: Jiří Krušina
Popisek: Při současné, sílící vlně covidu-19 se opět vedou na sociálních sítích i na různých webových portálech vzrušené debaty o prospěšnosti očkování.

Jak vyplývá ze statistik hospitalizovaných a z tabulky úmrtí s covidem-19, největší hrozbu představuje koronavirus pro seniory, 89,5 % všech úmrtí s nemocí byli právě lidé ve věku od 65 let výše.

Počet zemřelých s covidem-19
Zdroj: MZČR

Anketa

Bude Pekarová Adamová lepší předsedkyní Sněmovny, než byl Vondráček?

3%
95%
hlasovalo: 18701 lidí
Pomoci jim mělo očkování. Ovšem naděje, které byly do vakcín různých firem vkládané, se podle některých zkušeností nepotvrdily. Jednu takovou sdílela pracovnice Charity Uherské Hradiště. „Spoléhali jsme na očkování, modlili se, uvěřili jsme tvrzení o jeho účinnosti, uvěřili jsme, že zabrání přenosu, uvěřili jsme, že ochrání před těžkým průběhem, ale celá situace, která nastala, nám vzala vítr z plachet,“ uvádí.

22 seniorů z 25 v domově, v němž pracuje, bylo prý očkováno již v březnu. Ovšem i tak domovem pro seniory prochází další vlna nákazy. Rozšířená dle pracovnice očkovaným vnukem, jenž nakazil svou očkovanou babičku. „Dále bylo nakaženo 10 očkovaných klientů a jedna naočkovaná a jedna nenaočkovaná pracovnice,“ informuje dotyčná.

Pracovnice domova sestavila tabulku všech 25 klientů charitního domova. Z nichž 22 seniorů je očkováno. Ze tří neočkovaných jeden neonemocněl ani minulý podzim, ani tento, jeden senior, který měl nemoc s příznaky minulý rok neonemocněl  a naopak druhý, který covid-19 neště neměl, onemocněl letos a má příznaky covidu.

Jeden očkovaný senior, který byl minulý rok kvůli covidu i hospitalizován, je pozitivní i tento rok, příznaky ovšem zatím nemá. Dalších devět seniorů prodělalo covid s příznaky již minulý rok a jsou zároveň očkováni. Z nich není nakažen nikdo.

Ovšem mnohem horší situace je u seniorů, kteří byli očkováni, ale nemoc ještě neprodělali. Dva z nich nemoc zatím nechytili. Dalších pět je pozitivních a mají příznaky, tři se i přes očkování nakazili a museli být hospitalizováni a u dvou seniorů i přes vakcinaci došlo k úmrtí.

Tabulka seniorů z domova v Uherském Hradišti

Anketa

Bude Pekarová Adamová lepší předsedkyní Sněmovny, než byl Vondráček?

3%
95%
hlasovalo: 18701 lidí
„Ti, kteří covid na podzim 2020 neprodělali, se nakazili, až na dva klienty, všichni – celkem 10 lidí. Nemohu ani v nejmenším říct, že by průběh nemoci byl lepší po očkování. Lidé byli ve stavu, kdy byli odváženi do nemocnice pro selhávání funkcí organismu, a i ti, co zůstali, měli vysoké teploty a další komplikace. Průběh byl mnohem horší, než když jsme se potýkali s covidem na podzim 2020 jako neočkovaní,“ uvádí pracovnice charitního domova a dodává, že si je vědoma toho, že 25 klientů je pro statistiku dost malý vzorek, ale není zanedbatelný.

Absurdní jí však přijde postoj hygieny, a tedy i vládních institucí a přidala příklady:
„1. Volala jsem při prvním záchytu očkované covid pozitivní klientky na hygienu. Paní doktorka mi sdělila, že naočkovaní lidé nemusejí dodržovat karanténu. Tak jí říkám: ‚Slyšíte, jakou mi říkáte absurdní věc? Vždyť naočkovaný nakazil naočkovanou!‘ A paní doktorka mi říká: ‚Já vím, že je to absurdní, ale takové je nařízení vlády.‘

2. Potřebovala jsem otestovat všechny klienty, abych rozdělila služby – tým, který bude chodit k pozitivním, a tým, který bude chodit k negativním, aby se infekce nerozšířila. Nelze – očkovaní lidé bez příznaků se netestují, a to ani za této mimořádné situace a v sociálním zařízení!

3. Manžel naší očkované covid pozitivní pracovnice, která nakazila i své děti, může nadále chodit do práce, protože je očkovaný. (Mají všech pět pohromadě, takže zůstal na OČR.)“

Tento příběh, zvláště pak postup hygieniků, pak dojal členku rady ČTK a novinářku Reflexu Angeliku Bazalovou, které se podle jejích slov chce ze situace „sedět a brečet“. „Všichni vědí, že očkovaní šíří. Teď už i Chlíbek přiznal, že vakcíny po půl roce vyvanou. Očkovaní senioři  jsou úplně bez ochrany.  Zoufalé prosby o pomoc ze strany personálu odrážejí hygienici slovy: ‚My víme, že je to blbost, ale takové jsou pokyny.‘ Všichni stojí v řadě jako osli a dělají í-á. A přitom vědí, že jde o život. Bojí se... o co? Že přijdou o místo hygieničky v okrese? Nikdo nevystoupí a neřekne – dost. Doktoři drží huby a raději zapomněli, co se naučili ve škole. Nikdo si nechce dělat problémy. A tak vyšlapujeme jako stádo,“ zhodnotila tento postup.

„Teď budeme vakcínou, která má půlroční trvanlivost, očkovat děti, které virus neohrožuje a které už si mezitím nemocí prošly. A doktoři zas budou držet huby a klidně to do nich napíchaji. A takhle to do nich asi budou píchat co půl roku. Aby ‚zachránili‘ ty babičky, které ovšem mezitím nechali viru napospas,“ posteskla si ještě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

12:32 To vy zbrojíte. Kreml zveřejnil, co Putin řekl Bidenovi. Čtěte celé

Putin zdůraznil, že není namístě přenášet odpovědnost na Rusko, protože je to právě NATO, kdo podnik…