Vandasova bakalářka? Spíš agitka. Dostal dvojku

02.05.2012 11:02 | Zprávy
autor: jav

Tomáš Vandas se rád odlišuje od řadových členů své strany, kteří vyřvávají rasistická hesla, občas se chlubí symboly hitlerovského Německa a účastní se bitek. Od roku 2010 se hlavním argumentem jeho povýšenosti stal vysokoškolský titul bakaláře, který podle vlastního životopisu získal „na univerzitě v Praze.“ Jeho akademické vzdělání však vzbuzuje pochybnosti.

Vandasova bakalářka? Spíš agitka. Dostal dvojku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Vandas pokřtil svou knižní prvotinu v kruhu nejbližších a za účasti bývalých poslanců SPR-RSČ

Podle zjištění serveru Aktuálně.cz Tomáš Vandas absolvoval soukromou Univerzitu Jana Amose Komenského. Redaktoři serveru si ve školní knihovně vyžádali Vandasovu bakalářskou práci a zjistili, že se jedná o kompilát citací a dokumentů Dělnické strany, kterou tehdy Vandas vedl. Strana byla pouhých pět dní po odevzdání práce (tedy ještě před její obhajobou) soudem zrušena.

Práce, pojednávající o vývoji českého pravicového extremismu, nese název „Rozpad SPR- RSČ a vznik politických následovníků“. Jak zjistil server Aktuálně.cz, univerzita po Vandasovi nevyžadovala výraznou reflexi činnosti českých nacionalistů, jeho práce je tedy spíše oslavnou agitkou. Přitom v té době (kolem medializovaného procesu s Dělnickou stranou před Nejvyšším správním soudem) už byly problematické aspekty této strany rozebírány nejen v médiích, ale i v akademických pramenech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jednatel firmy

Pokud bych přijal vaši tezi, že jste se stal jednatelem firmy a nemáte s ní nic společného, což z právního hlediska není pravda, ale pokud bych tomu věřil, znamenalo by to, že jste se stal bílým koněm, uvědomujete si to? A udělal jste to vědomě nebo nevědomě? Upřímně nevím, co je horší.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bude ještě elektřina? Otázka, která nemusí být daleko

15:01 Bude ještě elektřina? Otázka, která nemusí být daleko

KLIMA: VZPOURA PROTI PANICE V posledních čtyřech letech zněla otázka: „Proč je elektřina zbytečně ta…