62 miliard v plusu! Andrej Babiš hrdě oznámil výsledky hospodaření státu

03.01.2017 14:33

Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš (ANO) prezentoval dnes výsledky státního rozpočtu za loňský rok.

62 miliard v plusu! Andrej Babiš hrdě oznámil výsledky hospodaření státu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Je na co být hrdý za minulý rok,“ podotkl úvodem Babiš a započal svá slova ohledně dynamiky vývoje státního dluhu. „Když si jej přepočteme na stav obyvatelstva, oddlužili jsme každého občana naší země o více než 6 tisíc korun,“ poznamenal Babiš. „Snížilo se nám i poměrové zadlužení vůči HDP,“ dodal. 

„Veřejné rozpočty i peníze daňových poplatníků jsme spravovali efektivně,“ pochválil se také Babiš. „Bonita naší země je skvělá a my předpokládáme, že se nám bude dařit si efektivně půjčovat,“ zmínil. 

„Máme nejlepší rozpočet v historii naší země – přebytek 61,8 miliardy,“ pochválil se také Babiš. Efektivní výsledky podle něj přináší především Finanční a Celní správa. Odmítl také kritiku, že by méně investovali. „Oproti rozpočtu jsme investovali navíc 6,2 miliardy,“ sdělil. 

„Meziročně jsme také vybrali o 5,4 % více na DPH,“ pochválil Babiš také kontrolní hlášení DPH. Dle jeho slov se ministerstvo snaží bojovat proti všem daňovým únikům. Celkový výsledek pokládá za mimořádný.

Vyjádřil se i k elektronické evidenci tržeb. „Má se projevit nejen v DPH, ale i v příjmech fyzických či právnických osob. Stále však probíhají negativní kampaně," pozastavil se Babiš. Benevolence ministerstva však podle jeho slov končí, neboť mnozí si z EET dělají legraci.

Ministerstvo pak již dříve uvedlo, že navrhne, aby se případný přebytek státního rozpočtu za loňský rok využil na snížení státního dluhu. Ten loni klesl o 60 miliard na 1,613 bilionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Moravec? Xaver přišel vynadat těm, co ho nemají rádi. Stálo to za to

21:10 Václav Moravec? Xaver přišel vynadat těm, co ho nemají rádi. Stálo to za to

Moderátor Luboš Xaver Veselý dostal od Českého filmového a televizního svazu FITES anticenu za nepov…