A Fiala leží a trpí. Trápení STAN přineslo zlá slova

24.01.2022 10:43 | Ze sítí

Komentátor Petr Kamberský píšící pro Babišovy Lidové noviny má za to, že Babišova dosud neohlášená ale předpokládaná prezidentská kampaň bude stát na pěti pilířích. Na sebevražedném chování lidovců, na sebevražedném chování Pirátů, na sebevražedném chování STAN, na sebevražedném chování TOP 09 a na nečinnosti premiéra Petra Fialy (ODS). Přidal dva příklady.

A Fiala leží a trpí. Trápení STAN přineslo zlá slova
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Petr Fiala v Událostech komentářích

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš sice ještě otevřeně neřekl, že bude v nadcházejících prezidentských volbách kandidovat, ale své příznivce již vyzval, aby začali sbírat podpisy občanů potřebné pro jeho kandidaturu, a pořídil si dokonce obytné auto, v kterém hodlá vyrážet za voliči a bude-li třeba, klidně tam i přespávat. Netají se totiž tím, že ač byl zvolen poslancem, raději než ve Sněmovně, rád vykládá lidem svůj pohled na svět přímo v ulicích.

Komentátor Lidových novin Petr Kamberský má za to, že Babiš to bude mít ve volební kampani jednoduché v tom, že se bude moct opřít o pět pilířů, které by se daly shrnout jednoduchým souslovím: sebezničení vlády Petra Fialy.

„Prezidentská kampaň Andreje Babiše stojí na čtyřech pilířích:

1) sebevražedné chování STAN

2) sebevražedné chování Pirátů

3) sebevražedné chování TOP 09

4) sebevražedné chování KDU.

Petr Fiala leží v koutku ve fetální poloze a proklíná chvíli, kdy kývl na nabídku Dona Pabla šéfovat klíčovou českou ‚pravicovou‘ stranu,“ napsal Kamberský na sociální síti Facebook.

Anketa

Jste pro zvýšení poplatků za ČT?

1%
97%
hlasovalo: 31033 lidí

Fetální poloha je poloha, ve které člověk leží schoulený na boku se skrčenými koleny. Tato poloha je častá u lidí se starostmi a problémy a vyjadřuje touhu vrátit se do klidu a bezpečí.

Kamberský přidal dva příklady, kde Fialova vláda dělá z jeho pohledu už teď chyby. A to je ve funkci teprve něco málo přes měsíc.

„Vláda chce dle svého programového prohlášení revidovat vztahy s Ruskem (které jsou momentálně zmrazené), ministr zahraničí Jan Lipavský mluví doslova o ‚restartu‘ a ‚povýšení vztahů‘,“ upozornil Kamberský. A jak to vypadá ve skutečnosti? „Druhý nejvyšší ústavní činitel pak srovná Vladimira Putina s Adolfem Hitlerem,“ upozornil komentátor.

A totéž se dá říct ke snaze Fialova kabinetu udržet korektní vztahy v rámci Visegrádské čtyřky, tady Kamberský připomněl, jak předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová mluvila o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi. „Třetí nejvyšší ústavní činitelka poradí Maďarům, aby vyhnali svého premiéra,“ uvedl doslova Kamberský.

Petr Kamberský promlouvá

Petr Kamberský promlouvá

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Jaroslav Doubrava byl položen dotaz

Co si myslíte o Putinovi dnes?

Pořád si myslíte, že svou nesmyslnou válkou zahraňuje tisíce životů? Jakých? Vždyť denně akorát zbytečně kvůli Putinovi umírají lidé. Víte, že ruské agresi padl za oběť už i český občan?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

20:21 Slovenský politolog: Čím více zbraní Ukrajině pošleme, tím rychleji to skončí? Doufám, že tomu ti západní politici fakt nevěří

Konflikt na Ukrajině bude dlouhodobý a Putin už z něj nemůže vyjít vítězně. Může pouze vycouvat dipl…