A budete brát uprchlíky! Martin Schulz se na nás opět obořil

02.03.2017 8:06

Kandidát německé sociální demokracie (SPD) na kancléře Martin Schulz zopakoval svou tezi, že není možné, aby se na zvládnutí migrační krize podílelo jen několik evropských zemí. Informoval o tom server Novinky.cz.

A budete brát uprchlíky! Martin Schulz se na nás opět obořil
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Martin Schulz
reklama

Podle něj dal Schulz při středečním projevu v bavorském Vilshofenu přijímání běženců do souvislosti s čerpáním evropských fondů. Takový postup odmítá i Česko, jehož se Schulzova výtka také týkala.

Celý text je ZDE

„Německo udělalo to, co největší země EU udělat musela. Přijali jsme nejvíce lidí v Evropě,“ prohlásil Schulz s tím, že SRN může být hrdá na to, jak situaci v letech 2015–16 zvládla. „Byl to akt solidarity,“ řekl politik, který podobně vystupoval už jako šéf Evropského parlamentu.

„Chci ale hned dodat, že se Německu ode všech solidarity nedostalo,“ sdělil Schulz a dále zmínil maďarského premiéra Viktora Orbána. Server připomněl, že Orbán dříve prohlásil, že migrační krize není maďarským, ale německým problémem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

7:40 „Chudák Dvořák, dřel na té tribuně mezi papaláši, za ty mizerné peníze. Určitě musí i vybírat popelnice!“ Ivan Vyskočil tuší, že po dnešku se do ČT už nepodívá

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Miliony na podporu genderové rovnosti? Co dát ty peníze raději mat…