A co chřipka a 600 tisíc mrtvých? Tomáš Vyoral, tentokrát odjinud

20.08.2020 14:03

Komentátor Tomáš Vyoral byl hostem streamu youtubera Františka Kubáska, kde komentoval dění kolem koronaviru. „Je to přílišná panika. Není to tak děsivý virus, že bychom měli dělat taková opatření. Byl zneužit různými stranami, tak jak se jim to hodilo do krámu,“ řekl Vyoral.

A co chřipka a 600 tisíc mrtvých? Tomáš Vyoral, tentokrát odjinud
Foto: Archiv Tomáše Vyorala
Popisek: Komentátor Tomáš Vyoral

Anketa

Měl by se omezit či zdanit odtok zisků nadnárodních firem z České republiky?

98%
2%
hlasovalo: 21484 lidí
Úvodem se Vyoral pustil do hodnocení, jak vláda zvládla koronavirovou krizi: „Když říkají, že jsme to zvládli a červený svetr je toho smybolem, tak pak nevím, proč od září, kdy se zase vrátí covid z ‚dovolené‘, začneme nosit roušky. Moc to nechápu...,“ kroutil hlavou komentátor.

Chvíli se zastavil konkrétně u ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a jeho červeného svetru, který začal nosit na jedné z prvních tiskovek ke koronavirové krizi. „Pro mě je to spíše symbol naprostého populismu a naprosté pseudolidovosti. Žádného úspěchu! Tento pán si svým přehnaným strašením, vyhrožováním, slibováním udělal své PR,“ shrnul počínání Hamáčka během koronavirové epidemie.

Koronu Vyoral označuje za „PR virus“: „Už v březnu jsem psal komentář o tom, k čemu to vše spěje a jaká jsou východiska. Hlavními důvody jsou: řízená demolice ekonomiky, přerozdělení bohatství k onomu jednomu procentu obyvatel na vrcholu pyramidy, obrovské zadlužení jednotlivců, firem a celých států vůči bankám, ovládaným pár rodinami,“ vyjmenoval komentátor důsledky nákazy.

V kontextu s koronavirem hovořil i o možném nástupu další nové totality: „Měli jsme totalitu komunistickou, nacistickou, teď máme totalitu ve jménu epidemiologů, resp. kvazi epidemiologů a jejich názorů. Takže další ukrajování svobod – svobody myšlení,“ podotkl s tím, že co řeknou tito odborníci, zkrátka platí.

Anketa

Věříte, že ODS a TOP 09 půjdou do sněmovních voleb společně?

4%
11%
hlasovalo: 8952 lidí
Epidemiologická krize s sebou přinesla větší digitalizaci, na což je možné podle Vyorala nahlížet nejen pozitivně: „Stejně jak najednou nebyl problém totální zadlužení, není problém ani digitalizace, to však opět směřuje k tomu Velkému bratrovi, protože jsme zase více snáz sledovatelnější a kontrolovatelnější,“ konstatoval.

Následoval divácký dotaz, jak Vyoral takovou teorii tedy vysvětlí 35 tisícům obětí koronaviru v Itálii? „Můžu to vysvětlit tak, že na obyčejnou chřipku umírá ročně až 600 tisíc lidí a nejsou kvůli tomu žádná takto drastická opatření jako proti viru, který podle mého působí velmi podobně jako chřipka,“ uvedl Vyoral s tím, že sice není virolog, ale řídí se selským rozumem. V neposlední řadě zmiňuje, že v Itálii je starší populace a měla problémy s ventilátory, na které nakažené napojovali.

„Je to přílišná panika. Není to tak děsivý virus, že bychom měli dělat taková opatření, která jsme dělali. Bylo to zneužito různými stranami, tak jak se jim to hodilo do krámu. Je to celé řízeno někde seshora tak, že základ byl řízen a ostatní se postupně napojili, ať je to Rusko, Čína, Evropská unie. Každý si našel svůj píseček, aby to využili ve svůj prospěch,“ má jasno komentátor.

Povinné zavedení nošení roušek od 1. září v Česku má podle něj pouze „psychologický efekt“. „Máme-li roušky, cítíme podvědomé nebezpečí, jsme obezřetnější, opatrnější, něco se děje, když máme na hubě náhubek. Je to jako propaganda pro argument toho super nebezpečného PR viru,“ dodal komentátor Vyoral závěrem s tím, že většina lidí nevykazuje po nakažení žádné příznaky. V neposlední řadě narážel i na fakt, že se v roušce naopak zachycují vydýchané nečistoty a patogeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…