A co dál? Jihočeská ČSSD bude řešit nové kádry po odchodu Zimoly

01.02.2020 6:49

Delegáti na krajské konferenci ČSSD rozhodnou dnes v Českých Budějovicích o kandidátce pro krajské volby v jižních Čechách. Lídrem by měla být hejtmanka Ivana Stráská. Jihočeští sociální demokraté budou také volit nového předsedu, jímž by se měl stát Václav Valhoda, bývalý poslanec a současný místostarosta Volyně na Strakonicku. Navrhlo ho krajské předsednictvo ČSSD místo Jiřího Zimoly, který 6. ledna rezignoval.

A co dál? Jihočeská ČSSD bude řešit nové kádry po odchodu Zimoly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Zimola
reklama

Na konferenci se sejde 170 delegátů. „Bude volba nového krajského předsedy, místopředsedů, krajské kandidátky. A za Jihočeský kraj se budou volit dva členové do celorepublikového předsednictva,“ řekl ČTK volební manažer ČSSD David Šťastný. Jihočeská ČSSD by měla mít nově šest místopředsedů místo dvou. Cílem je, aby měl každý okres své zastoupení.

Do krajských voleb sestavila ČSSD kandidátku, na níž je mezi 55 lidmi 11 nezávislých, včetně dvou primářů či spisovatele Jana Bauera. Jedničkou bude Stráská, kterou navrhlo krajské předsednictvo. Na prvních pěti místech kandidátky jsou dále krajský radní Antonín Krák, táborská místostarostka Olga Bastlová, bývalý náměstek českobudějovického primátora Miroslav Joch a jindřichohradecká zastupitelka Petra Blížilová.

Dlouholetý předseda jihočeské ČSSD a bývalý hejtman Zimola rezignoval 6. ledna na pozici krajského předsedy, odstoupili i dva místopředsedové Stanislav Mrvka a Jaroslav Kupsa. Zimola nevyloučil, že by mohl v krajských volbách kandidovat za hnutí Změna. Dnešní konference ČSSD se nezúčastní. „Nejsem delegát, nemám právo se zúčastnit, ani mě tam nikdo nezval,“ řekl ČTK Jiří Zimola.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…