A co má jako pedofil dělat, když nemůže...? Nastal čas na akci v ulicích, nevzdává to aktivist(k)a

12.09.2017 8:47

Publicistka Marie Feryna, jež se zabývá queer anarchismem, ve svém komentáři na serveru A2larm.cz obhajovala jinou jinakost, a to včetně pedofilie. Podle jejích slov jsou pochody Pride nejen věcí mužů-homosexuálů, ale mnohem pestřejších skupin a jedinců usilujících o společenské uznání. Feryna nevnímá své pohlaví a s tím spojenou identitu běžným způsobem.

A co má jako pedofil dělat, když nemůže...? Nastal čas na akci v ulicích, nevzdává to aktivist(k)a
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

Feryna se ve svém textu mimo jiné také pustila do „protiakcí“, které podle jejích slov nejsou ničím výjimečné. Poukázala na Pochod pro rodinu či akce neonacistů. „V Česku mají Pride pochody spíš karnevalovou podobu, stačí se ovšem přesunout o málo na východ a situace je citelně horší – například na říjnový vratislavský pochod se chystá početná neonacistická skupina,“ podotkla.

Povšimla si také textů o sobě. Ve všech se podle jejích slov opakovalo zpochybňovnání smyslu oslav sexuální a rodové identity, poukazy na „devianty v postrojích a latexových maskách“ a na tolerantnost české obyvatelstva „vůči homosexuálům“. 

Anketa

Půjdete k parlamentním volbám?

98%
hlasovalo: 11646 lidí

Své pak Feryna uvedla také k pedofilii, kdy podle ní nelze tolerovat tlak, který pedofilní osoby ohrožuje a nutí je omezovat vlastní život na nedůstojnou úroveň skrývání a pocitu viny za skutky, které nespáchaly.

Původní text ZDE

„Na základě neznalosti a z ní plynoucích obav panují ve většině společnosti předsudky, že každý pedofil je člověk apriorně násilný a chce zneužít nejbližší dítě. Pojďme to pojmout analogicky – chce každý homosexuální muž mít pohlavní styk s nejbližším mužem? Chce rigger, kráčející po ulici, hned každého svázat? Logicky – nechce. Rozdíl mezi homosexuálním mužem a pedofilem je ovšem ten, že prvně zmíněný může svoji sexuální touhu uskutečnit, kdežto pedofil nikoli, a většinou je tedy nucen vyhledat odbornou či komunitní pomoc,“ obhajovala pedofilii Feryna. Pedofil je podle ní člověk s dlouhodobou náklonností k dětem. 

„Stejně jako každá jiná láska, i tato může postrádat rozměr sexuální a zůstávat u platonického či romantického pojetí, anebo také ne. Ale pedofilie a násilí na dětech jsou dvě různé věci. Je důležité si uvědomit, že pedofilie coby sexuální preference je nerealizovatelná. Podmínkou koitu je totiž informovaný souhlas, který ovšem ze strany dítěte není možný – to sice souhlasit může, nikoli však informovaně. Pohlavní zneužití dítěte je trestné a na tom nelze nic měnit,“ dodala. Je přitom podle ní dobré mít na paměti, že drtivá většina zneužití se děje nikoli ze strany pedofilních osob, nýbrž ze strany sexuálních násilníků.

Ve svém textu se také pustila do diskuze o formách sebeuspokojování. „Například zda se pedofil dokáže realizovat skrze umělecké texty s příslušnými motivy a podobně,“ poznamenala. „Pedofilie není preferencí, kterou si člověk vybírá,“ dodala Feryna s otázkou, zda je třeba se přizpůsobovat queerfobii jen kvůli početní převaze. „Nebo přišel čas pro queer anarchismus, pro autonomní queer komunity, pro sdílení zkušeností, pro mobilizaci, pro veřejné queer akce?“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …