A další verze Vrbětic! V podezření sám majitel

29.04.2021 14:20

Jak se agenti Alexandr Miškin a Anatolij Čepiga dostali do vrbětického skladu? Jednou z vyšetřovacích verzí je i ta, že jim mohl pomoci majitel skladu. Píše to server Seznam Zprávy, jenž se odvolává na informace z několika ověřených zdrojů.

A další verze Vrbětic! V podezření sám majitel
Foto: Daniela Černá
Popisek: Zapáskovaná oblast ve Vrběticích
reklama

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu podle informací Seznam Zprávy měli podezírat mimo jiné majitele firmy Imex Group Petra Bernatíka. A to právě z toho, že mohl agenty do areálu provézt v kufru vozidla.

Anketa

Kdyby teď hospoda poblíž načerno otevřela zahrádku, zašli byste posedět?

53%
34%
hlasovalo: 19414 lidí

Advokát firmy Radek Ondruš však tuto verzi odmítá, nazývá ji úsměvnou. „Už i proto, že vozidla se při vjezdu do areálu kontrolovala,“ uvedl. 

A jak tedy policisté na toto podezření přišli? Jedním z důvodů bylo to, že i když měl sice areál děravé oplocení, přímo ke skladům, kde měly zbraně a střelivo uloženy soukromé firmy, se návštěvník mohl dostat jen za přísných bezpečnostních opatření, navíc se kontrolovaly doklady i prohlížel automobil. A vše bylo zaznamenáváno také na kamerách státního Vojenského technického ústavu. 

Druhým důvodem k podezření pak bylo to, že den před výbuchem se v inkriminovaném skladu pohyboval právě šéf firmy Bernatík. Zjistil, že něco z objednávky, kterou si měl zákazník odvézt, není v pořádku, a tak zaúkoloval zaměstnance, ať to napraví. „K tomu, aby kohokoliv tajně do areálu provážel, neměl důvod,“ podotkl Ondruš. 

Zda policisté s touto variantou ještě stále pracují, potvrzeno není.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…