A dost. Blesk odhalil, jak to bylo s Prymulou. Jednou provždy

02.11.2020 9:37

Jak to bylo s epidemiologem Romanem Prymulou a jeho schůzkou na pražském Vyšehradě, jíž se mimo jiné zúčastnil i předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek? O tom, jak vypadal začátek Prymulova konce v čele resortu zdravotnictví, se rozepsal šéfredaktor Blesku Radek Lain.

A dost. Blesk odhalil, jak to bylo s Prymulou. Jednou provždy
Foto: Repro Twitter @profesorPrymula
Popisek: Ministr zdravotnictví Roman Prymula je zděšen z nedodržování opatření
reklama

Je to více než týden, co deník Blesk zveřejnil fotografie, která následně zapříčinily pád Romana Prymuly. Byl na nich zachycen, jak vychází bez roušky z restaurace, která měla být v té době na základě opatření zavřená. „Za více než týden jsme si mohli přečíst a slyšet desítky dohadů, zaručených tipů a konspiračních teorií, jak ty fotografie vznikly. Některé lehce úsměvné, jiné zcela postavené na hlavu,“ popsal Lain.

Dočíst jsme se mohli o vlastní hře Jaroslava Faltýnka, zákulisním boji Andreji Babiše a Miloše Zemana, ale i o akci režírované BIS či policií. Hovořilo se i o odposlouchávacím zařízení, díky němuž se měl Blesk o schůzce dozvědět. Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček pak uvedl, že Blesk od někoho snímky koupil. 

„Pro samé spletité konstrukce takřka všichni vytěsnili další, tak zcela prostý fakt. Že kromě restaurace, která sloužila všelijakým účelům, se v jejím okolí pohybují místní, obyčejní lidé. Kteří třeba jen poznali samotného ministra. A naštvaní, nijak spiklenecky a pod žádnou maskou anonymity, zavolali do Blesku,“ uvedl Lain.

„Co se stalo před pořízením zmíněných fotografií, je přitom zcela nepodstatné. Podstatná byla informace, kterou ty snímky nesly. A také to, co se odehrávalo po jejich publikování. Nikdo ze zúčastněných dodnes nebyl schopen věrohodně vysvětlit, k čemu ta takřka půlnoční schůzka opravdu sloužila. Natož se shodnout, v jaké části objektu probíhala a kdo kromě nich dvou na ní vlastně ještě byl. Naši fotografové jen udělali svoji práci. Přijeli, počkali, vyfotili, odjeli. Tak primitivní to bylo. Příběhy o zpravodajských hrách přenechme filmovým scenáristům, sociálním sítím nebo Juliu Šumanovi,“ uzavřel Lain.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

16:41 Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

Ruská vakcína Sputnik V je podle informací některých českých médií v České republice, kam se dostala…