A dost! Okamura rozjíždí akci proti povinnému očkování. Černé na bílém

03.12.2021 17:35

Předseda SPD Tomio Okamura reaguje peticí na zvažované zavedení povinného očkování dosluhující vládou Andreje Babiše. V ní apeluje, aby očkování zůstalo vždy pouze dobrovolné, aby nebyli diskriminováni neočkovaní občané a aby do certifikátu o bezinfekčnosti byly počítány i protilátky po prodělání nemoci covid-19.

A dost! Okamura rozjíždí akci proti povinnému očkování. Černé na bílém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Okamura se na svém facebookovém profilu odkazuje na petici s názvem Deklarace lékařů, kterou podepsaly desítky tisíc lidí a na 800 lékařů a dalších odborníků. Mezi nimi i lékař a poslanec za SPD Vladimír Zlínský. „Vidíme, že i část odborné veřejnosti se proti povinnému očkování staví. Jsem rád, že petice proti očkování podepisují lékaři, i když běží mediální masáž a i když to pro ně může znamenat profesní dehonestaci,“ píše Okamura.

Anketa

Necháte/nechali byste očkovat své malé dítě proti covidu-19?

12%
84%
hlasovalo: 42844 lidí
„Hnutí SPD odmítá povinné očkování jako takové včetně vybraných profesních i věkových skupin a odmítáme i diskriminaci neočkovaných. Nemáme ale nic proti tomu, když se dobrovolně někdo nechá naočkovat. Má to být svobodná volba bez nátlaku,“ píše Okamura a rozjíždí vlastní petici.

V ní Okamura požaduje, aby na základě Listiny základních práv a svobod vláda „zajistila, aby občané České republiky nebyli žádným způsobem nuceni k očkování proti covidu-19 a aby pro žádnou skupinu občanů ČR nebylo toto očkování stanoveno jako povinné“.

Šéf SPD požaduje také konkrétní kroky vlády, díky nimž nebudou orgány státní správy diskriminovat neočkované občany. Vláda podle petice musí k nediskriminačnímu postupu vyzvat i orgány územní, profesní i zájmové samosprávy a zaměstnavatele obecně.

Vláda podle Okamury také musí zajistit, „aby byla uznávána přítomnost protilátek proti covidu-19 v krvi osob, které si nechají takové protilátky zjistit, a to rovnoprávně s těmi, kteří absolvovali očkování proti covidu-19 nebo jsou negativně testovaní na covid-19“.

Tyto požadavky Okamura opírá o data, podle kterých je zřejmé, že i očkovaní mohou šířit covid-19. „Navíc neznáme dlouhodobé následky očkování a tyto látky nejsou z dlouhodobého hlediska vyzkoušené. Podobně, když má někdo dostatek protilátek, může mu očkování způsobit zdravotní komplikace a u očkování jsou i dle údajů Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL) podezření na úmrtí,“ dodává Okamura.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporné. Kalousek naložil Pirátům. Za to, co mu provedli

9:21 Odporné. Kalousek naložil Pirátům. Za to, co mu provedli

Exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), který vážně zvažuje kandidaturu na prezidenta, se ve č…