A jde do tuhého: Tentokrát ukradli od Sobotky maily, které ukazují, co se dělo kolem „lánského puče“. A také něco o „nějakém šťourovi“

18. 1. 2016 14:11

Server extrémní pravice white-media.info zveřejnil další zprávy z e-mailové schránky premiéra Bohuslava Sobotky, které se mu podařilo získat díky hackerskému útoku. Jedna ze zpráv Sobotkova poradce Oto Novotného se zabývá „lánským pučem“. Extremisté zveřejnili také Novotného mail, ve kterém se zabývá tím, jak v písemné zprávě předsedy strany pro sjezd sociální demokracie zakamuflovat pro Sobotku nevýhodný výsledek vnitrostranického referenda.

A jde do tuhého: Tentokrát ukradli od Sobotky maily, které ukazují, co se dělo kolem „lánského puče“. A také něco o „nějakém šťourovi“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Anketa

Kterého intelektuála máte nejraději? (Obnovené hlasování, spuštěno 19.4.)

hlasovalo: 6602 lidí

Mail týkající se „lánského puče“ poslal Oto Novotný Sobotkovi 5. listopadu 2013 odpoledne. Mimo jiné se v něm píše, že Zeman by rád ohledně odhalení lánské schůzky přešel do ofenzívy. Sobotku upozorňuje, že „lhaní“ o schůzce „není dostatečný argument na odchod rebelů“.

Odchod rebelů je nutný kvůli akceschopnosti strany a vlády

Podle Novotného jde o komplex argumentů, který zahrnuje dlouhodobé opakované snahy Haška za pomoci prezidenta stranu oslabovat. „Jejich odchod je nutný pro potřebu obnovy důvěry ČSSD ve veřejnosti, u voličů a koaličních partnerů, proto, aby byly ve straně provedeny potřebné modernizační změny. Odchod je nutný kvůli akceschopnosti ČSSD a vlády,“ píše Novotný Sobotkovi.

Novotný také píše, že dnes hovořil s Lubomírem Zaorálkem. Ten prý nevěří, že by rebelové z vedoucích stranických funkcí odstoupili. „To by bylo opravdu zlé. Jejich setrvání ve funkcích znamená porážku na sjezdu. Je třeba využít veřejného tlaku, pokud ještě trvá,“ vyzýval Novotný premiéra.

Zdar vašim předvolebním mítinkům

Další zveřejněný mail je od Petra Václavíka z agentury STEM pro Oto Novotného. Václavík chce od Novotného vědět, „zda je ještě ve hře změna říjnového smluvního výzkumu s modulem prezident na samostatný výzkum v září buď s termínem finálního dotazníku 13. 9. a souborem k 1. 10., nebo s termínem finálního dotazníku 20. 9. a souborem k 10. 10.“. Z e-mailu vyplývá, že výzkum by byl proveden na tisícovce respondentů a komplet by stál 364 tisíc plus DPH.

Pozoruhodné je, že celý e-mail končí pozdravem „Zdar vašim předvolebním mítinkům“.

Nějaký šťoura může říci, že to neodpovídá řádům

V e-mailu z 2. února 2015 posílá Novotný Sobotkovi v kopii zkontrolovanou písemnou zprávu předsedy strany pro stranický sjezd. Asi nejzajímavější je tato pasáž: „Upozorňuji na věcný problém v popisu výsledků vnitrostranického referenda. Procenta jsou udávána ze všech hlasujících, ale ve skutečnosti jde o procenta z platných hlasů. Pokud řády k referendu stanovují, že se výsledky počítají ze všech hlasujících, pak otázka na vyváženější genderové zastoupení neprošla (pod 50 %). Buďte na to připraveni. Zvážil bych u uvedených procentuálních podílů předznamenat, že jde o podíly z platných hlasů, ale... (pak nějaký šťoura může říci, že to neodpovídá řádům).“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

19:55 Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF…