A je to: Izrael zruší roušky venku

06.04.2021 8:56

Izrael naočkoval většinu obyvatel a uvolňuje opatření proti koronaviru. Většina izraelské populace už je totiž naočkovaná dvěma dávkami vakcíny proti nemoci covid-19 a tak se život v židovském státě může vracet do normálu.

A je to: Izrael zruší roušky venku
Foto: archív Vaše Věc
Popisek: Netanjahu
reklama

Na rozdíl od českého premiéra Andreje Babiše (ANO) dokázal izraelský předseda vlády Benjamin Netanjahu sehnat pro své občany dostatek vakcín proti nemoci covid-19 a také nastavit systém očkování populace tak, že minimálně 52 procent izraelské populace už má v těle obě dávky vakcíny, píše server izraelského deníku Haaretz.

Anketa

Jste pro okamžité otevření restaurací?

43%
57%
hlasovalo: 16470 lidí

Takže zatímco v Česku pokračuje lockdown, Izrael se vrací k normálnímu životu. Lidé budou moci venku odložit respirátory, školy zmírňují opatření, obchody jsou již teď pro očkované nakupující často otevřeny, očkovaní lidé mohou také za kulturou. Profesor Nachman Ash, hlavní tvář izraelského boje s epidemií, řekl, že Izraelci budou moci roušky venku odložit již příští týden. Uvnitř objektů však bude nošení respirátorů nadále povinné.

Izraelská armáda spustila pilotní program, ve kterém mohou některé jednotky odložit roušky během výcviku. Má ukázat, zda to nějak ovlivní vývoj epidemie v zemi. Vojáci však i nadále musí udržovat rozestupy a v uzavřených prostorách nosit respirátory.

V pásmu Gazy však prozatím případy nově pozitivních rekordně narůstají. Podle informací deníku bylo v sobotu provedeno celkem 3 728 testů, z nichž asi 44 procent bylo pozitivních. Od začátku pandemie podle ministerstva zemřelo v úzkém pobřežním pásu celkem 630 lidí po infikování koronavirem. Spojené arabské emiráty darovaly Palestincům 30 tisíc dávek ruské vakcíny Sputnik.

V Izraeli s 8,3 miliony obyvatel zemřelo ve spojitosti s onemocněním covid přes 6 200 lidí. V České republice s 10,5 miliony obyvatel je to už přes 27 tisíc mrtvých.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…