A je to tu. Rozzuřená ČSSD vyhlásila válku Babišovým médiím

21. 10. 2016 17:24

Sociální demokraté zuří. Ani trochu se jim nelíbí, že média patřící do mediálního impéria ministra financí Andreje Babiše (ANO) rozvíjejí spekulace o tom, že premiér Bohuslav Sobotka, předseda Sněmovny Jan Hamáček a předseda Senátu Milan Štěch (všichni tři ČSSD) podepsali uklidňující prohlášení směrem k Číně v naději, že od čínských komunistů získají nějaký ten groš na předvolební kampaň.

A je to tu. Rozzuřená ČSSD vyhlásila válku Babišovým médiím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo ČSSD

„ČSSD zásadně odmítá lživé informace a snahy propojit financování sociální demokracie s čínskými investory. Dezinformace šíří média, která jsou ve vlastnictví předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a jejichž cílem je trvalé poškozování a dehonestování politických soupeřů ANO. ČSSD vede zcela transparentní hospodaření. Naše financování, včetně darů, je veřejně dohledatelné a o našich sponzorech se mohl při několika posledních volbách přesvědčit každý občan a volič. Na webových stránkách ČSSD jsou od roku 2011 přístupné i kompletní výroční finanční zprávy strany,“ hájí se v prohlášení nejsilnější vládní strana.

Celá prohlášení najdete zde

K tématu se sluší dodat, že myšlenku možného vztahu mezi ujištěním českých politiků o skvělých vztazích s Čínou a čínskými financemi pro ČSSD, otevřel novinářský matador a komentátor Českého rozhlasu ve středečních Událostech, komentářích České televize.

Sociální demokraté trvají na tom, že jsou demokratickou stranou, která jedná transparentně a k témuž se snaží dovést i hnutí ANO, když prosazuje novelu zákona o střetu zájmů. Tato novela má napříště nastavit jasná pravidla podnikání členů vlády a jednání ministrů, kteří vlastní různá vlivná média.

„Očekáváme, že média a novináři, kteří tyto dezinformace šířili, svá tvrzení doloží, nebo se veřejně omluví, tedy budou postupovat tak, jak je ve vyspělých demokraciích obvyklé,“ uzavřela své prohlášení ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A pane Drahoši... Senátor vzpomínal na srpen 1968. A přišly nepříjemné otázky, třeba na KSČ

16:52 A pane Drahoši... Senátor vzpomínal na srpen 1968. A přišly nepříjemné otázky, třeba na KSČ

Senátor Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu rozepsal se svými vzpomínkami na srpen 1968. A m…