A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev

19. 2. 2020 18:26

Brněnské seskupení, které se nazývá Slušní lidé, na sociálních sítích podpořilo nově zvoleného ombudsmana Stanislava Křečka. Partička je to známá. Proslula například tím, když po Brně „pronásledovala“ někdejšího komunálního politika Matěje Hollana, nebo když blokovala kontroverzní divadelní hru, ve které Ježíš znásilňuje muslimku.

A jejda! Ombudsmana Křečka podpořily „známé firmy“ z Brna. To zase bude řev
Foto: slusni-lide.cz
Popisek: Slušní lidé - logo
reklama

Říkají si Slušní lidé, ale vypadají jako borci z posiloven, co pro ránu nejdou daleko. Je otázka, jestli deklarovaná podpora z takové strany nového ombudsmana Stanislava Křečka potěší, či nikoliv, spíše asi ne. Dá se totiž čekat, že poslouží jako další voda na mlýn Křečkových kritiků.

Slušné lidi vede kickboxer Zdeněk Pernice. Seskupení proslulo tím, když předloni zablokovalo kontroverzní divadelní představení srbského dramatika Olivera Frjeliče s názvem Naše násilí a vaše násilí. Kontroverzní proto, že v tomto divadelním kusu postava Ježíše znásilňuje muslimku.

Hra v brněnském divadle Husa na provázku tehdy vyvolala ostré reakce. Slušní lidé její představení sveřepě zablokovali, když se postavili před jeviště, a diváci tak nic neviděli. Učinili tak cosi na způsob politického coming outu.

Video: Slušní lidé si vyšli za Matějem Hollanem (Zdroj: YouTube)

Video: Slušní lidé pochodují na kontroverzní divadelní inscenaci (Zdroj: YouTube)

Další a ještě starší perlička tohoto svérázného brněnského seskupení byla, když parta nabouchaných Slušných lidí chodila po Brně a hledala tehdejšího tamního politika Matěje Hollana. Chtěli si s ním zřejmě něco vyříkat. Dokonce zvonili i u něj doma. Ovšem Hollan tehdy doma nebyl. Asi měl štěstí.

„Vážený pane ombudsmane, dovolte, abychom Vám jménem politického hnutí Slušní lidé vyjádřili na počátku Vašeho mandátu úctu a podporu,“ napsali aktuálně Slušní lidé na Facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jok
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…