A proč nezlevní Babiš? Zdechovský se chytil Průhonic

16.08.2022 14:10 | Ze sítí

Europoslanec a někdejší lidovecký místopředseda Tomáš Zdechovský se pustil do expremiéra Andreje Babiše (ANO), jenž dlouhodobě kritizuje vládní kabinet za to, že podle něj nedostatečně pomáhá lidem s růstem cen. Zdechovský si povšiml, že jednou z oblastí, kterou dlouhodobě Babiš kritizuje, je cena pohonných hmot, průhonická Pumpa, vlastněná firmou z Babišových svěřenských fondů, přitom ani zdaleka motoristům nevychází vstříc. Pokud natankují pár kilometrů vedle, ušetří stokoruny. „Proč nepomáháte chudým lidem v České republice?“ ptá se Babiše europoslanec.

A proč nezlevní Babiš? Zdechovský se chytil Průhonic
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14781 lidí
Expremiér Babiš coby šéf největšího opozičního hnutí ANO kabinet ministerského předsedy Petra Fialy (ODS) nešetří a vládě dlouhodobě vytýká, že se dle něj nestará o občany a vyzýval ji například ke stanovení maximální ceny benzinu a nafty na 35 korun za litr a ke snížení daně z přidané hodnoty (DPH) prodejcům na nulu. „Vládě na občanech nezáleží. Udělejte už něco pro lidi!“ burcoval dříve expremiér.

„Všechny vlády v Evropě svým lidem pomáhají. A Fialova asociální vláda nedělá nic,“ tvrdil rovněž šéf ANO.

Slova o drahých pohonných hmotách se nyní rozhodl expremiérovi vrátit lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, když si povšiml, že ceny na Pumpě v Průhonicích, jejímž vlastníkem a investorem stavby je společnost Imoba, spadající do svěřenského fondu Andreje Babiše, nejsou ani zdaleka tak nízké, jako u konkurenčních benzínek.

Benzínka, v níž již Babiš natočil i některá svá videa, prodává 95oktanový benzín za 42,50 Kč a naftu za 43,90 Kč. Pokud si však motoristé zajedou ke konkurenci, ušetří stokoruny.

Například 8,5 kilometrů vzdálené ONO v Dolních Měcholupech nabízí benzín jen za 37,90 Kč a naftu pak za 39,90 Kč. Pokud tak motoristé dojedou o kousek dále, ušetří při tankování 50 litrů benzínu až 230 korun, což už je znatelná úspora v rodinném rozpočtu.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

„Proč nesnížíte českým lidem ceny pohonných hmot? Proč na nich musíte vydělávat? Proč nepomáháte chudým lidem v České republice?“ ptá se v této návaznosti Babiše Zdechovský.

Babiš však již dříve tvrdil, že na „cenu v Průhonicích na Pumpě nemá žádný vliv“.

Zároveň se ale v dubnu vydal cenu nafty a benzínu na čerpací stanici vlastněnou firmou z jeho svěrenských fondů zdokumentovat a benzínku doporučil. „Je to nejhezčí pumpa v České republice, přijďte se podívat, určitě vás to zaujme,“ zmínil s tvrzením, že v té době šlo o nejlevnější benzínku přímo na dálnici D1.

Společnost Imoba, spadající do svěřenského fondu Andreje Babiše, v Průhonicích kromě Pumpy vlastní také cukrárnu a bistro Paloma, sportovní a kulturní centrum Sokolovna Průhonice či Farmu Čapí Hnízdo.

Předseda představenstva IMOBA, a.s., Václav Knotek se v půlce dubna vůči kritice ohradil s tím, že společnost řídí její představenstvo a palivo sice bylo i přímo v Průhonicích u konkurenční čerpací stanice levnější, ale Pumpa dle něj „poskytuje nejen nadstandardní hygienické služby, ale nabízí i velmi kvalitní občerstvení včetně vlastní pekárny a další služeb“ a nelze tak prý srovnávat s „čerpacími stanicemi na perifériích měst a obcí“.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…