A takto bude vypadat rok 2018. Pro Zemanova kritika Jandu velice temně

04.12.2015 17:20

Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda dnes na svém profilu na Facebooku napsal ironickou prognózu toho, co nás čeká v následujících třech letech. Konec Schengenu, Zeman stále prezidentem, Babiš premiérem a z Řecka uprchlický tábor.

A takto bude vypadat rok 2018. Pro Zemanova kritika Jandu velice temně
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Podle Jakuba Jandy dozná svět v nejbližší době mnohých změn. Zůstane nám stejný prezident, Andrej Babiš nahradí Bohuslava Sobotku na místě premiéra a současný ministr vnitra Chovanec naopak Babiše na jeho místě místopředsedy vlády. „Opozice rozsekaná jako na Slovensku existuje ze setrvačnosti.“

„Nejsme v Schengenu, ten má silné vnitřní přerozdělování lidí, vždyť do Evropy ročně dorazí 3–5 milionů lidí,“ píše Janda. Naši sousedi z V4 si s panem Zemanem rozumějí a náš mediální trh si rovným dílem rozdělily Agrofert a Penta.

„Další tichá dohoda je s prezidentovou ruskou mafií, která si střádá své zájmy, plní státní správu agenty a prezident pózuje pro ruskou státní televizi se slovy ‚Západ je dekadentní, my jsme suverénní a nezávislí“,“ tvrdí Janda.

Putina vystřídal na místě ruského prezidenta „ještě agresivnější nacionalista“, který vede zástupné války, kde se dá. Z Řecka je obří uprchlický tábor, protože mu sousední země zavřely hranice před nosem a protože „Řekové stále blokovali jakoukoliv reálnou evropskou pomoc kromě peněz“.

„V Německu vládne kancléřka se zelenými“ a Británie odchází z Unie. „Západní Evropa se izraelizovala – zvykla si na pravidelné teroristické útoky.“

A z USA se jen ozývá, že jsou to naše problémy. „Prezidentka Clintonová Evropanům říká – už jste dospělí, vyřešte si to sami, většinu času tráví v Číně a doma.“

Celý Jandův příspěvek: 

2018:

Prezident Zeman.
Premiér Babiš, vicepremiér Chovanec. Opozice rozsekaná jak na Slovensku existuje ze setrvačnosti.

Nejsme v Schengenu, ten má silné vnitřní přerozdělování lidí, vždyť do Evropy ročně dorazí 3–5 milionů lidí. V našem okolí vládne Kaczyński, Fico a Orbán – se Zemanem a Babišem si rozumějí. Agrofert a Penta si rozdělily mediální trh a díky tiché dohodě nedochází k velkým věcem, aniž by to velcí kluci věděli. Další tichá dohoda je s prezidentovou ruskou mafií, která si střádá své zájmy, plní státní správu agenty a prezident pózuje pro ruskou státní televizi se slovy „Západ je dekadentní, my jsme suverénní a nezávislí“. Sedmdesát procent národa tleská nebo tiše souhlasí, hlavně aby měli klid.

Na východě je ještě agresivnější Rusko, kde Putina vystřídal ještě agresivnější nacionalista, který kvůli ekonomickému rozkladu válčí kde se dá pro odvrácení pozornosti.

Na jihu se z Řecka stal jeden velký uprchlický tábor poté, co balkánské státy uzavřely hranice a Řekové stále blokovali jakoukoliv reálnou evropskou pomoc kromě peněz. Jde o failing state, na jednotlivých místech dochází k humanitárním katastrofám.

V Německu vládne kancléřka se zelenými, ve Francii měla k výhře velmi blízko Le Pen, Británie vystupuje z EU. Západní Evropa se izraelizovala – zvykla si na pravidelné teroristické útoky. AfD má stabilních dvacet procent, Le Pen končí mimo palác jen díky dohodě největších stran.

Prezidentka Clintonová Evropanům říká – už jste dospělí, vyřešte si to sami, většinu času tráví v Číně a doma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva! Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva! Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…