A teď, děti, budete mít ten správný názor na EU, homosexuály i multikulturalismus! Ministryně připravuje trychtýř do malých hlaviček

05.12.2016 8:32 | Zprávy
autor: vef

O nové koncepci výchovy k občanství, kterou připravuje ministerstvo školství a jež chce překopat myšlení školáků, pojednává nové vydání časopisu Týden. Děti by se díky ní měly naučit „správnému přístupu“ například k multikulturalitě nebo k ochraně práv sexuálních menšin.

A teď, děti, budete mít ten správný názor na EU, homosexuály i multikulturalismus! Ministryně připravuje trychtýř do malých hlaviček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Valachová

Školy by tak již neměly učit občanskou nauku po svém, ale měly by respektovat státem nastavenou linii. Vznik koncepce prosadil již před třemi lety expert z KDU-ČSL Jiří Mihola. Někteří politici na pravici však vnímají předkládací zprávu ministryně školství Kateřiny Valachové (ČSSD) jako vymývání mozků dětí. Na ministerstvu by dokonce mohla vzniknout instituce s pracovním názvem Dům demokracie a lidských práv, která by vydávala metodická doporučení. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náhrada za Moravce zničena jednou fotkou

11:47 Náhrada za Moravce zničena jednou fotkou

V neděli ČT odvysílala „náhradu“ za pořad Václava Moravce nazvaný debata ČT. Diváci ovšem spokojení …