Podle církevních představitelů totiž církev na budování hospiců nemá dost peněz. Už teď se jim stav diecézních pokladen často těžko daří držet na nule, v Plzni jsou prý dokonce v minusu. „Zřídit další hospice by jistě bylo chvályhodné, současná situace tomu ovšem rozhodně není nakloněna,“ cituje list mluvčího olomouckého arcibiskupství Jiřího Gračku. Podobný hlas prý zaznívá i z Litoměřic a Brna. Kde navíc upozorňují, že Zemanovy plány nemají faktickou oporu.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


