Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová přesně vyložila, co rozsudek znamená, a přidala příklady textů, jaké by si nyní poskytovatelé služeb mohli dát na dveře.
Restauratér: „Kdo nepracuje, ať nejí. U nás proto nebudou obslouženy osoby, které nepodepíší, že pracují.“
Nebo: „Dnešním dnem jsme rozhodli, že byty nepronajímáme osobám, které trvale nepracují, a žijí pouze ze sociálních dávek. Nájemní smlouvu uzavřeme pouze s těmi, kteří nám předloží platnou pracovní smlouvu. Vyjadřujeme tak tím svůj nesouhlas se systémem nastavení sociálních dávek u nás.“
Nebo: „Zastávám názor, že se lidé nemají rozvádět. Žádná rozvedená osoba proto u nás nebude přijata do pracovního poměru.“
Nebo: „Ubytuji jen Evropany, cizince nikoli. Důvodem je příliv lidí z ostatních kontinentů, s nímž nesouhlasím.“
„Zatímco však v diskusních pořadech vládne tvrdá autocenzura a cenzura (je nutné si to přiznat), a být dnes označen například za rasistu je velmi snadné, Ústavní soud ČR aktuálně vyslovil, že v podnikání můžeme projevovat své názory třeba i tím, že chceme pod nějaký názor přímo podpis, jinak neposkytneme službu,“ vykládá si nález Ústavního soudu Hamplová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas