A teď si vás vychutnám, kavárenští povaleči a sluníčkáři. A budu se vám smát! Předseda parlamentní strany má šťastný den

09.11.2016 13:55

Prezidentský kandidát Donald Trump se v noci na dnešek stal 45. prezidentem Američanů. Jeho vítězství vyvolalo reakce světových politických lídrů, ale i těch slovenských. Předseda hnutí Sme rodina Boris Kollár se netají nadšením z Trumpova vítězství. Pro Parlamentné Listy popsal podobnost mezi jejich příběhy a rovnou přiznal, jak si vychutná kavárenské povaleče a sluníčkáře.

A teď si vás vychutnám, kavárenští povaleči a sluníčkáři. A budu se vám smát! Předseda parlamentní strany má šťastný den
Foto: Hans Štembera
Popisek: Akce Trump for President, naděje pro svět i USA, "Killary" Clinton, jistota pokračování bombardování. Následoval pochod k americké ambasádě
reklama

Sledoval jste volební noc v Americe? Jak hodnotíte výsledky voleb a vítězství prezidentského kandidáta Donalda Trumpa?

Samozřejmě, že jsem to sledoval. Ani jsem nespal. Dopadlo to fantasticky. Držel jsem mu palce, netajil jsem se tím, že jej podporuju. Dokonce jsem v kontaktu s lidmi, kteří byli v tuto volební noc v Trumptoweru. Jsem nadšený a mám pěkný den.

Co říkáte na hlasy, které říkají, že vítězstvím Trumpa končí svět, jaký známe?

Těm se směju do tváře. To jsou hlupáci, kteří nepochopili, kudy svět kráčí. Jsou to hlupáci, kteří nepochopili, že svět se mění a oni bohužel zůstali v tom starém světě.

Anketa

Donald J. Trump vyhrál prezidentské volby. Budete teď mít USA raději?

89%
11%
hlasovalo: 13493 lidí

Myslíte si, že tvrzení, že Trump je volbou změny, jsou pravdivá?

Ano, je to pravda. Lidé ho zvolili kvůli tomu, že chtějí změnu. Jsem rád, že ho zvolili, protože on tu změnu přinese. Kdyby tam byla Hillary, tak bude pokračovat v politice, kterou začal Obama. Svět by mohl dospět až k takovému zoufalému kroku, že by po Trumpovi mohl přijít někdo takový, který by už víc nepřinášel změnu, ale celý systém by mohl rozvrátit.

Ve zkratce - nebyl by to člověk, který by přinesl změnu, ale rozvrat.

Co se podle vás bude dít nyní? Co bude následovat?

Nic. Nic, katastrofálně. Do křesla si sedne jeden rozumný člověk, který je v prvé řadě byznysmen, jenž se bude na věci dívat pragmaticky. Není to ulítlý člověk, který politikaří. Podle mě je správné, že tam je konečně někdo, kdo chce prosazovat změny a používá zdravý selský rozum. Umí se vyjádřit a umí říct, co chce. Je přímý. Já jsem jen rád.

Znovu opakuji. S Trumpem přichází změna, a kdyby tato změna nepřišla nyní, tak by přišel někdo další, který by už nepřinášel změnu, ale rozvrat.

Do popředí se spolu s jeho vítězstvím dostává i otázka, kdo budou jeho poradci. Respektive, že to, kdo to bude, může v konečném důsledku pomoct nebo uškodit jeho image. Je to podle Vás reálné? Že mu poradci mohou pomoc změnit nahlížení na jeho osobu v pozitivním směru?

Ti, co ho odmítají, představují stále ty samé hlasy, které tvrdily, že nemá šanci. To jsou ty hlasy, které se absolutně zmýlily, a nemají právo na nějaký názor a relevanci, protože jsou hloupí. Tito kolem toho dále mluví? Měli by nyní sklapnout, být ticho a možná jít do školy. Případně se podívat na nové trendy, nebo zachytit věci, které se dějí. To bych jim doporučil.

Přenesme to k nám na Slovensko. Vemte si politology, kteří tvrdili: "Kollár nemá šanci, maximálně půl procenta." Jste tam, a co nyní? Jak se nyní vypořádávají se stavem, že jste v parlamentě? Prostě trefili vedle.

Chcete být expertem, který nemá pravdu? Já bych takovým být nechtěl. A nyní budu nadšeně sledovat, jak se tito experti budou předhánět v tom, jak to ospravedlnit. Jak si budou vymýšlet hlouposti typu - poradci. Podle mě se budou snažit vyklouznout z jejich absolutně pomýleného názoru, který neodhadl realitu a změnu světa. Toto je změna světa, která přichází, a oni to nezachytili.

A nyní si sednu a úplně nejvíc si vychutnám ty slovenské politiky, kavárenské povaleče a sluníčkáře, kteří budou muset napochodovat k zadku pana Trumpa. Nebo granty a finanční linky nepustí...

To se budu skutečně těšit, jak se budou usmívat, protože oni do toho zadku polezou. Polezou do zadku, který tak "okydávali", kterým pohrdali, prskali na něj - a půjdou v řadě do té prdele a budou se muset tvářit kysele. A já se jim budu smát do tváře. To mě těší nejvíc.

Dominika Urbánková

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: .
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

13:20 Je horko. Volnému zablokovali příznivce cestou do Prahy, následuje vzkaz Hamáčkovi

V České republice se dějí věci. Volného „zaměstnance“ z Karvinska nepustili na demonstraci do Prahy.…